24°
Hava Durumu
Hissedilen : 24.2°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 6.0 Km/S - Bati
Nem : 55%
canlı izle
BODRUM TURİZM SEKTÖRÜNÜ ANLATTILAR
Tarih: 03/01/2017
Kaynak: Kent Haber
BODRUM TURİZM SEKTÖRÜNÜ ANLATTILAR
Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (BOYD), geçtiğimiz hafta göreve başlayan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete BOYD Başkanı Serdar Karcılıoğlu ile BOYD Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’a yeni görevinde başarılar dileyen Serdar Karcılıoğlu, Bodrum turizm sektörü ve derneklerinin faaliyetleri hakkında bilgiler aktararak şunları söyledi:

"Bizler, turizmin gerçek sesinin, gerçek sorunlarının objektif olarak dillendiren, mücadele eden profesyonelleriyiz. Hemen hemen her birimiz bu mesleğin eğitimini aldık. Çok faal bir derneğiz, faaliyetimiz fiyat açısından değil, daha çok geri planda turizmin eğitimine önem veren bir yapıya sahibiz. Bugüne kadar kış aylarında 4 binin üzerinde gencimizi kış aylarında eğiterek bu mesleğe kazandırdık. En son geçen yıl “Maden Somalı Gencin Kaderi Olmamalı” diye bir proje yaptık. Soma’dan gelen ve maden işinde çalışmak üzere olan 44 arkadaşımızı getirdik ve onlara burada turizm eğitimi vererek mesleğe kazandırdık" dedi.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz da BOYD’un eğitim faaliyetlerine önem vermesinin güzel bir şey olduğunun altını çizerek “Eğitimden daha önemli bir şey yok. Bacasız sanayi dediğimiz turizm döviz kazandırması ve istihdam yaratması açısında çok önemli. İnşallah önümüzdeki dönemlerde turizmimiz daha iyiye gider. Sizin yüzünüz gülerse bütün milletin yüzü güler” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
vatandaş
05/01/2017
bak hele
bizim neden haberimiz yok eğitimden,4000 kişiden vs... hala kalifiye personel sıkıntısı var.sektörde..

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30