21°
Hava Durumu
Hissedilen : 21.5°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1009 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - GB
Nem : 81%
canlı izle
MUĞLA DA BEYAZA BÜRÜNDÜ!..
Tarih: 10/01/2017
Kaynak: Kent Haber
MUĞLA DA BEYAZA BÜRÜNDÜ!..
Muğla'da 6 yıl aradan sonra bu sabah başlayan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Menteşe, Seydikemer, Yatağan, Ula ve Kavaklıdere ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların 1 günlüğüne tatil edildiği açıkladı. Muğla- Marmaris Karayolu, saat 05.00'ten itibaren kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Yolda ulaşım, ekiplerin çalışması sonucu saat 10.00'dan itibaren normale döndü.

Ülkenin batı kesiminde etkili olan kar, 6 yıl aradan sonra Muğla il merkezine de yağdı. Bu sabah başlayan kar yağışı, başta çocuklar olmak üzere vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı. Kartopu oynayan vatandaşlar, kardan adam yaptı. Telefonlarına sarılan vatandaşlar, hatıra fotoğrafları çektirdi.

Kar yağışı olumsuzlukları da beraberinde getirdi. Menteşe, Seydikemer, Yatağan, Ula ve Kavaklıdere ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların 1 günlüğüne tatil edildiğini açıkladı. Muğla Büyükşehir Belediye ekipleri ise kırsal mahallelerde ulaşıma kapanan yolları açmak için büyük çaba sarf ediyor.

KARAYOLUNDA ULAŞIM 5 SAAT AKSADI

Muğla-Marmaris Karayolu, Sakar Tepesi Mevkii'nde kar yağışı nedeniyle bugün saat 05.00'te ulaşıma kapandı. Yolda ulaşım, karayolu ekiplerinin çalışması ve yağışın yağmura dönmesi sonucu saat 10.00'dan itibaren normale döndü.

Milas-Yatağan karayolunun Korucuk mevkisinde etkili görülmeye başlayan kar yağışı, trafiği olumsuz etkiledi. Karayolunda kar ve buzlanma nedeniyle trafikte aksamalar yaşandı. Bazı araçların kayarak kontrolden çıkması nedeniyle, karayolu zaman zaman trafiğe kapandığı öğrenildi. Milas-Yatağan karayolunu kullanmak isteyen sürücülerin dikkatli olması, kış lastiği ya da zincir kullanması gerektiği uyarısı yapıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tüm birimleriyle kar yağışının etkili olduğu bölgelerde kar küreme ve yol açma çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

ENGELLİ VE HAMİLELERE BİR GÜN İZİN

Öte yandan Muğla Valiliğinin yaptığı açıklamada; Muğla genelinde yaşanan hava muhalefetlerinden dolayı, bugün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engellilere 1 gün idari izin verildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30