24°
Hava Durumu
Hissedilen : 24.2°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 6.0 Km/S - Bati
Nem : 55%
canlı izle
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
Tarih: 10/01/2017
Kaynak: Kent Haber
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
Muğla Valisi Amir Çiçek ve Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, yayınladıkları mesajlarla basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günlerini kutladılar.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Çiçek, mesajında şu ifadeler yer verdi:

“İlkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde kamuoyunun bilgilendirilmesi sağlayan basın, toplumların aydınlanmasında ve gelişmesinde önemli bir rol üstlenmiştir. Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesine ve güçlenmesinde de önemli rol üstlenmektedir.

Medya çalışanlarımızın, kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirme konusundaki yükümlülüklerini en iyi biçimde yerine getirmek için gösterdikleri çabalar hiç kuşkusuz takdire şayandır. Bunun en büyük örneğini 15 Temmuz'un en karanlık saatlerinde elinde kamerasıyla, fotoğraf makinesiyle, cep telefonuyla vatandaşa, olanı biteni duyurmak için çatışmanın içerisinde milletimizin gerçeği öğrenebilmesi için görev yaptılar.

Kamuoyunu aydınlatmak için her türlü olumsuzluğa rağmen büyük bir özveri ile toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren basın çalışanlarımızı takdir etmemek mümkün değildir. Bu duygu ve düşüncelerle, valilik olarak yürüttüğümüz tüm çalışmalarda büyük desteğini aldığımız basınımıza teşekkürlerimi sunuyor, ilkeli ve objektif bir anlayışla devam edeceğine inandığım çalışmalarında başarılar diliyor, tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, en kalbi sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise yayınladığı mesajında gazetecilik mesleğinin önemine dikkat çekerek şu ifadelere yer verdi:

“Dünyanın ve ülkemizin her yerinde zor şartlar altında, bazen canları pahasına görevlerini yerine getirmeye çalışan, gücünü kamuoyundan alarak, kamu yararını, düşünce ve irade özgürlüğünü her şeyin üzerinde tutan, günün her saatinde halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan, yönetim ve vatandaşlar arasında oluşturdukları köprü vasıtasıyla sosyal, kültürel ve ekonomik gelişime katkıda bulunan, sorunları tarafsız bir şekilde kamuoyuna aktaran, etkin çözüm önerileriyle toplumsal mekanizmanın daha sağlıklı bir şekilde işlemesine yardımcı olan, ilkeli, sorumlu gazetecilik anlayışı içinde basın ilkelerinden taviz vermeden hareket eden, düşünceleri ve yorumları ile toplumu bilgilendiren, demokrasinin güçlenmesine her zaman katkıda bulunan, şehirlerin, ülkenin ve dünyanın sorunlarını gündeme taşıyarak idarecilerin çalışmalarına yardımcı olan gazetecilerimizin bu özel gününü içtenlikle kutluyor, sağlık, huzur ve başarılar diliyorum.”
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30