21°
Hava Durumu
Hissedilen : 21.5°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1009 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - GB
Nem : 81%
canlı izle
KARYA ÇİÇEKLERİ’NDEN MUHTEŞEM GÖSTERİ
Tarih: 19/04/2017
Kaynak: Kent Haber
KARYA ÇİÇEKLERİ’NDEN MUHTEŞEM GÖSTERİ
Karya Çiçekleri Gençlik ve Spor Kulübü'nün halk oyunları ekiplerinin “Bodrum'da bir düğün” adlı gösterisi büyük beğeni topladı.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde farklı okullardaki öğrencilerle Karya Çiçekleri Halk Oyunları Topluluğu adıyla kurulan ve kulüp olarak devam eden "Karya Çiçekleri", eğitmenleri eşliğinde hazırladıkları gösteriyi sahneledi. Etkinliği Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin’in de aralarında yer aldığı yaklaşık 600 kişi izledi.

Bodrum Belediyesi Heredot Kültür Merkezi'ndeki gösteri, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Karya Çiçekleri Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mehmet Serkan Özcan, farklı yaş gruplarındaki ekiplerin, katıldıkları yarışmalarda elde ettikleri başarıları anlatarak destek verenlere teşekkür etti.

Karya Çiçekleri'nin, Bodrum yöresinde bir düğünü canlandırdıkları gösteride 300 öğrenci sahne aldı. Gösteri devam ederken izleyicilerin yanına gelen bazı öğrenciler paketli halde kına dağıtarak, lokum ikram etti.

Karya Çiçekleri'nin kuruluşundan bugüne önemli katkıları bulunan Akın Rüştü Fetvacı, ekibin giderek büyüdüğünü, sahnelenen gösterilerle Bodrum'un kültürünü yaşatmaya çalıştıklarını söyledi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30