21°
Hava Durumu
Hissedilen : 21.4°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1008 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - GB
Nem : 82%
canlı izle
BODRUM’DA KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİĞİ
Tarih: 19/04/2017
Kaynak: Kent Haber
BODRUM’DA KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİĞİ
Peygamber efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V.) doğumunun kutlandığı 14–20 Nisan 'Kutlu Doğum Haftası' dolayısıyla Bodrum’da bir etkinlik düzenledi.

Bodrum Müftülüğü tarafından her yıl düzenlenen etkinliklerin bir yenisi Ortakent-Yahşi’deki Pazar yerinde yapıldı. Düzenlenen etkinliğe Ortakent Merkez Camii imamı Hasan Sönmez, Bodrum Müftülüğünde görevli diğer imamlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kuran-ı Kerim okunmasının ardından hayırseverlerin de destekleriyle Pazaryerinde vatandaşlara lokma, kırmızı gül ve kitap dağıtıldı.

Ortakent Mahallesi Merkez Cami İmamı Hasan Sönmez Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Miladi takvime göre 20 Nisan 571 yılı sevgili peygamberimizin doğum yıldönümü olması nedeniyle bugün burada kutlu doğum etkinliği yapmaktayız. Ortakent merkez camii olara hayırsever kardeşlerimizin destekleriyle yardımlarıyla bu etkinliğimizi 11. Kez yapıyoruz. Bu yılki kutlu doğum teması Hazreti Peygamber ve Güven Toplumu. Bu vesileyle biz de sevgili peygamberimizin hayatını örnek alarak güvenli müminler olmaya, şu cennet vatanımızda birlik, beraberlik, sevgi ve saygı içinde yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

Etkinlik yaklaşık bir buçuk saat sürdü.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
ercan haktan
19/04/2017
NE
fetocuların uydurduğu bir tarih,kendileri bile inkar etti..bunlar nasıl duymamış..hayret..

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30