31°
Hava Durumu
Hissedilen : 35°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 2.4 Km/S - DGD
Nem : 56%
canlı izle
HALİKARNAS DİSKO'DA SEZON ÖNCESİ TALİHSİZ OLAY!..
Tarih: 19/04/2017
Kaynak: Kent Haber
HALİKARNAS DİSKO'DA SEZON ÖNCESİ TALİHSİZ OLAY!..
Bodrum'un dünyaca ünlü eğlence mekanlarından Halikarnas Disko’da yaz sezonuna yönelik yapılan hazırlıklar sırasında ses duvarlarında yangın çıktı. Yangında şans eseri yaralanan olmazken, tesiste maddi hasar meydana geldi.

1975 yılında turizmci Süleyman Demir tarafından hizmete açılan ve dünyaca ünlü şovları ile bilinen Kumbahçe Mahallesi’ndeki Halikarnas Disko’da bugün öğle saatlerinde yaza hazırlık ve tadilat çalışmaları yapılırken yangın çıktı.

Otopark bölümünde, yüksekliği 24 metre genişliği 50 metre olan ve izalosyan malzemeleri ile kaplı ses duvarında işçilerin spiral makinası ile çalışırken çıkan kıvılcımların süngerleri tutuşturması ile büyüyen yangına önce işçiler, ardından yangının büyümesi ile üç itfaiye aracı ile 12 itfaiye eri müdahale etti. Yangın sırasında diskoda çalışmakta olan 14 işçide itfaiye ekiplerine yardımcı oldu.

Yaklaşık 5 km uzaklıktan görülen dumanlar ilçede kısa süreli panik yaşanmasına neden oldu. Olayda ses duvarı tamamen yandı.

Halikarnas Disko yetkilisi Osman Özbilen, "Haziran ayında yapacağımız açılış öncesinde tadilat ve yenileme işleri yapıyorduk. Diskonun içerisinde değil otopark bölümündeki ses duvarında yangın çıktı. Taşeron işçilerimiz çalışırken, spiralden çıkan kıvılcımlar yangına neden oldu. Diskonun ana bölümünde herhangi bir zarar yok, kısa zamanda müdahale ile yangını diğer bölümlere sıçramasını önlemeyi başardık. Önemli olan herhangi bir işçimize, arkadaşımıza bir şey olmaması" dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30