26°
Hava Durumu
Hissedilen : 28°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 1.0 Km/S - KD
Nem : 69%
canlı izle
BODRUM’DA GÜVENLİK KONULARI MASAYA YATIRILDI
Tarih: 08/05/2017
Kaynak: Kent Haber
BODRUM’DA GÜVENLİK KONULARI MASAYA YATIRILDI
Bodrum’da Muğla Valisi Amir Çiçek’in başkanlığında Asayiş Toplantısı yapıldı.

Bodrum Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Çiçek’in yanı sıra İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ömer Faruk Karaşahin, İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş, Sahil Güvenlik Bodrum Karakol Komutanı Binbaşı Süleyman Ercan ile bazı ilçe güvenlik amirleri katıldı.

Toplantının başında basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Muğla Valisi Amir Çiçek, “Biliyorsunuz biz vatandaş odaklı hizmetleri yerine giderek yapıyoruz. Bodrum’daki genel güvenlik ne durumda, bununla ilgili arkadaşlarımızla değerlendirme yapacağız” dedi. Vali Çiçek şunları söyledi:

“Bodrum bir marka turizm şehri. Bodrum güvenliğiyle huzuruyla, tesisleriyle, kalitesiyle güzel bir hizmet yapıyor. İnşallah 2017’de de aynı şekilde devam edecektir. Biz bu konuda Bodrum’da öncelikle vatandaşın can ve mal güvenliği, huzurunu ön planda tutuyoruz. Turizmle ilgili hanutçuluk varsa onun üzerinde duracağız. Dışarıdan gelen arkadaşlarımız burada kendi evinde gibi kendisini hissedecek. Şu andaki yaptığımız toplantı da her zaman ilçelerde gerçekleştirdiğimiz rutin toplantılardan biri” dedi.

Turizmin bu yıl geçtiğimiz yıla oranla daha iyi olacağına işaret eden Muğla Valisi Amir Çiçek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Turizmde daha önceki yıllara göre düşüş var. Bu tamamen Muğla kaynaklı değil, ülke genelinde yüzde 40’a yakın azalma oldu. Geçen seneki verileri bu ay ile karşılaştırıldığında bir artış var. İnanıyoruz ki geçen senenin üzerinde bir turizm olacak. Ama 2014’deki gibi zirveye çıkar mı, çıkarsa bizim için çok sürpriz olur. Ama şu andaki veriler iyi durumda. Bodrum’da da iyi bir tanıtım hamlesi yapıldı. Bodrum tanıtım tırı 30 ili dolaşıyor. Bodrum’da da geçen yıla göre bir artış olacağını tahmin ediyorum” dedi.

Muğla Valisi Amir Çiçek, ilçedeki asayiş konusunda ise “Asayiş olayları geçmiş yıllara bakarsak şimdi iyi düzeyde. Tabi adi suçlar oluyor, onların da biz üzerine gidiyoruz. Ben vatandaşlara şunu öneriyorum; burada herhangi bir şey olduğunda 155’i, 156’yı hatta 112’yi ararsa biz gereken tedbiri alırız” diye konuştu.

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
vatandaş
09/05/2017
duyun
sayın valim güvenlikden ziyade birde eşitlik ve adalet li davranan kamu kurumları istiyoruz..(bizim Gızanlar devri kapanmalı)

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30