22°
Hava Durumu
Hissedilen : 22.4°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1013 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - BKB
Nem : 74%
canlı izle
KAĞITTAN GEMİLERLE GEÇMİŞE YOLCULUK
Tarih: 11/08/2017
Kaynak: Kent Haber
KAĞITTAN GEMİLERLE GEÇMİŞE YOLCULUK
Antalya'da yaşayan resim öğretmeni ve ressam Abdurrahim Güney'in 'Mavi Düşler' isimli resim sergisinde her insanın çocukluğunda önem taşıyan kağıttan gemi simgelerine yer verildi.

Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluşan 'Mavi Düşler' isimli resim sergisinde Abdurrahim Güney'in tuval üzerine akrilik boya kullanarak yaptığı 27 eser yer aldı. Güney'in Antalya'da yaptığı yaptığı ve Bodrum'da ilk kez sergilediği eserler sanatseveler tarafından oldukça beğenildi. Kendisi için neyi anlattığından ziyade nasıl anlattığının önemli olduğunu belirten sanatçı Güney, "Tuvalimde en açık renkten en koyu renge, en sıcak renkten en soğuk renge bütün renkleri kullanmaya çalışıyorum. Resim envanteri olan rengi, lekeyi, figürü kendi içsel dünyamda harmanlıyorum ve tuvale aktarıyorum. Bunları aktarırken de her insanın geçmişinde izler bırakmış olan kağıttan gemilerin resimlerini kullanıyorum. İnsan içindeki çocuğu öldürmemeli, felsefesinden yola çıkarak otantik, bozulmamış, saf olan duygularımızı kağıt gemiler ile devam ettirdiğimi düşünüyorum. Bence kağıttan gemiler çocukluğun simgesi. Her insanın içinde var olan o çocuk ölmesin mesajını veriyorum" dedi.

Sergi 26 Ağustos tarihine kadar sanatseverler tarafından gezilebilecek.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30