24°
Hava Durumu
Hissedilen : 26°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1008 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - BGB
Nem : 66%
canlı izle
FİNANSAL OKURYAZARLIK EĞİTİMİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI
Tarih: 11/08/2017
Kaynak: Kent Haber
FİNANSAL OKURYAZARLIK EĞİTİMİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI
Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ile Bodrum Belediyesi arasında “Finansal Okuryazarlık Eğitimi” ile ilgili bir protokol imzalandı.

Bodrum Belediyesi Başkanlık Makamında, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un ev sahipliğinde düzenlenen protokol imza törenine TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi başta olmak üzere TEB Mevduat, Yatırım Ürünleri ve Yıldız Bnk. Pazarlama Direktörü Tuğhan İlercil, TEB Ege Bölge Direktörü Müge Kozanoğlu Özkan, TEB Bodrum Şube Müdürü Orhan Türkçü ve Bodrum Belediyesi yetkilileri katıldı.

Gökhan Mendi ile birlikte “Finansal Okuryazarlık Eğitimi” protokolünü imzalayan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, sosyal sorumluluk bilinciyle geliştirilen bu tür eğitim çalışmalarının önemli olduğunu vurgulayarak, “Bu eğitimin, hem ülke ekonomisine katkı sağlayacağını hem de birey bazında toplumumuzu oluşturan her bir bireyde büyük farkındalık yaratacağına inanıyorum. Vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak bilgiler edinerek hayata daha huzurlu bakabileceklerini düşünüyorum. Eğitim çalışmasının gerçekleşmesinde emeği geçen herkese de ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi ise “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, önemli gündem maddeleri arasında tasarruf oranlarının yükseltilmesi öne çıkıyor. Biz de TEB olarak, ülkemizin de yüksek ve sürdürülebilir büyümeyi gerçekleştirebilmesi için toplum genelinde tasarruf bilincinin gelişmesi gerektiğini, bunun yolunun da finansal okuryazarlıktan geçtiğini düşünüyoruz. Çocuklara, ev kadınlarına, emeklilere özel içerikler oluşturarak özelleştirdiğimiz TEB Aile Akademisi eğitimleriyle toplumun farklı kesimlerine ulaşıyoruz. Bugün de Bodrum Belediyesi ile bu kapsamda imzalayacağımız protokolün, finansal okuryazar bir toplum olma amacımıza katkı sağlayacağını umuyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından “Finansal Okuryazarlık Eğitimi” projesi için imzalar atıldı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
ali özkan
12/08/2017
KENDiSiDE EОiTiM ALACAKMI?
Güzel protokol olmuş, eğitim şart. Merak ettin başkanın kendisi de eğitimlere katılacakmı? Bence mutlaka katılmalı, malum belediyemiz borç batağında iflas etmiş durumda...

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30