24°
Hava Durumu
Hissedilen : 24.0°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1007 hPa
Ruzgar : 7.2 Km/S - Bati
Nem : 59%
canlı izle
ORAK ADASI VE CARETTALAR İÇİN KAMPANYA
Tarih: 15/08/2017
Kaynak: Kent Haber
ORAK ADASI VE CARETTALAR İÇİN KAMPANYA
Bodrum’un Orak Adası’na tekne turu ve denize girilmesinin yasaklanması için Change.org adresi üzerinden kampanya başlatıldı.

Orak Adası’nda geçtiğimiz günlerde yaşanan Caretta saldırısı sonrası yapılan haberlerle ulusal gündeme taşınan konu sonrası, hayvanseverler ve çevreciler harekete geçti. Yerel ve ulusal basında yer alan haberlerin ardından deniz kaplumbağalarının yaşam alanlarına insanların girmemesi gerektiği yönünde tepkilerini ortaya koyan hayvanseverler ve çevreciler, change.org üzerinden de bir kampanya başlattılar.

Melek B. adlı bir kullanıcı tarafından "Bodrum Orak Adası Tekne Turu ve Kişisel Turizme Kapansın!" başlığıya başlatılan kampanyanın destekçi sayısı 5 bini geçmiş durumda. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Bodrum Belediyesi’nin muhatap gösterildiği kampanya duyurusunda şu ifadeler kullanılıyor:

“Bodrum Orak Adası’nda tekne turu ve kişisel olarak denize giren kişilere Caretta Carettalar’ın saldırdığıyla ilgili haber yapılmıştı. Caretta Carettalar’ın yaşam alanlarına giren insanlara saldırması oldukça doğal! O yüzden Orak Adası’nda tekne turu ve kişisel olarak denize girilmesi YASAKLANSIN ve Caretta Carettalar DOĞAL alanlarında yaşasın. Kimin özel alanına saldırı olur ise o hayvan veya kişi saldırgan olur. Hayvanların özel YAŞAM ALANLARINA SAYGI DUYALIM! İlgili kurumların gereğini yapmasını rica ediyorum.”

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
güner billor
16/08/2017
yaşam hakkı
korunmalılar...

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30