26°
Hava Durumu
Hissedilen : 28°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 1.0 Km/S - KD
Nem : 69%
canlı izle
FOSEPTİK MAHALLELİYİ ÇİLEDEN ÇIKARIYOR!..
Tarih: 27/08/2017
Kaynak: Kent Haber
FOSEPTİK MAHALLELİYİ ÇİLEDEN ÇIKARIYOR!..
Bodrum’da sokağa taşan ve kötü kokuya neden olan foseptik mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu. Taşan foseptiğin domuzları da sokağa çektiğini söyleyen çevre sakinleri, yetkililerin yaşadıkları soruna bir an önce çözüm bulmasını istedi.

Çırkan Caddesi Mert Sokak üzerinde altyapı olmadığından dolayı yukarı ikametlerdeki foseptiğin sokağa taştığını söyleyen mahalle sakinleri duruma tepki gösterdi. Taşan foseptiğin kötü kokuya neden olduğunu söyleyen mahalleli, defalarca yetkililere bildirmelerine rağmen sorunlarının çözülmediğini dile getirdi. Taşan foseptik nedeniyle parke taşlarını yerinden oynadığını ve yollarının bozulduğunu da dile anlatan vatandaşlar foseptiğin yaban domuzlarını bölgeye çektiğini belirtiyor.

Mert Sokak’ta yaşamını sürdüren Zehra Bülüç isimli vatandaş Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bu foseptik nedeniyle akşam buraya domuzlar geliyor. Burada vakit geçiriyorlar. Ben bu sorunu defalarca yetkilere bildirdim. Gelip hiçbir müdahale yapmadan gidiyorlar. 2015 yılında Osman Gürün’e de mesaj attığımız halde hala bir cevap alamadık. Üst taraflardaki binaların foseptiği benim kapıma akıyor. Zabıtalar buraya gelip ‘Sen çeneni kapat lütfen, senin kullandığın altyapı kaçak’ diyerek manevi baskıda bulunuyorlar. Artık sorunumuzun çözülmesini istiyorum. Buna müdahale etmesi gereken kimse gelsin müdahale etsin. Ben başka bir şey istemiyorum” dedi.

Foseptiğin hem yola hem de oturdukları binaya da zarar verdini söyleyen Bülüç, “Bu foseptik nedeniyle yollarımız bozuldu, parke taşlarımız kırıldı. Benim binamın altına nem gidiyor. Binayı nem yıkar, insanı gam yıkar. Benim binama zarar veriyor bu” diye konuştu.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
mahalleli
12/09/2017
adamına göre
burada yaşanan sorun hem sağlık açısından hem turizm açısından birde belediyenin acizliğinden lütfen biraz insan olarak yaşayalım

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30