Hava Durumu
Hissedilen : 9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1017 hPa
Ruzgar : 6.0 Km/S - KKB
Nem : 60%
canlı izle
ERCİYES'E BİR ZİRVE DE HIDIR ÇAM'DAN GELDİ
Tarih: 31/08/2017
Kaynak: Kent Haber
ERCİYES'E BİR ZİRVE DE HIDIR ÇAM'DAN GELDİ
İki gün önce Konacık eski Belediye Başkanı Mehmet Tosun'un zirve yaptığı Erciyes dağında bugün bir Bodrumlu daha vardı.

Bodrum Doğa Severler Kulübü (BODOSK) kurucularından, Rehber, Harita ve Kadastro Mühendisi Hıdır Çam, tek başına Erciyes Dağı’nın zirvesine tırmandı.

Bodrum Doğa Severler Kulübü (BODOSK) ile Bodrum ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinde doğa yürüyüşü ve zirve tırmanışları düzenleyen Hıdır Çam, Kayseri’deki Erciyes Dağı'nın 3 bin 917 metre yükseklikteki zirvesine bir tırmanış gerçekleştirdi.

Önceki gün 3 bin metre yüksekliğe çıkan ve geceyi burada kamp yaprak geçiren doğasever Çam, sabah saat 05.00 sularında zirve için tırmanışa geçti. Öğle saatlerinde Erciyes Dağı’nın zirvesine Doğu Sırtı rotasını takip ederek ulaşan Çam, burada sosyal medya üzerinden canlı yayın yaparak kendi yazdığı şiiri okudu. Bodrum’da yaşayan doğasever burada zirve defterine de not yazdı. Yaklaşık 5 dakika zirveden canlı yayın yaparak takipçilerine bölgeyi tanıttı.

Zirve tırmanışını Türkiye ve dünyada barışa adayan Hıdır Çam takipçilerine okuduğu bir şiirin ardından zirveden iniş yolculuğuna başladı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum
Vatan daş
19/09/2017
Düzeltme
Rakam hotası olmuş. Erciyes dağının zirvesi 3197 değil. 3917 dir.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)