26°
Hava Durumu
Hissedilen : 28°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1006 hPa
Ruzgar : 20.9 Km/S - Bati
Nem : 66%
canlı izle
BODRUM’DA BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ VERİLECEK
Tarih: 05/10/2017
Kaynak: Kent Haber
BODRUM’DA BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ VERİLECEK
Bodrum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası(SMMMO) tarafından yapılan açıklamada “Bilirkişilik Temel Eğitimi” ile “Yenileme Eğitimi”nin odanın bünyesinde verileceği ve eğitimler ile ilgili ön taleplerin de alınmaya başlandığı bildirildi.

Açıklamada ilk eğitim döneminin Ekim ve Kasım ayları arasında SMMMO eğitim salonunda verileceği, 4 günde toplam 24 saat boyunca yargılama hukukunun genel ilkeleri, bilirkişilik mevzuat hükümleri, bilirkişinin taşıması gereken nitelikler gibi konularda bilgiler aktarılacağı bildirildi.

Bodrum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Barış Erdoğan tarafından yapılan basın açıklamasında konu ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

“Adli, idari ve askeri yargı alanında her türlü bilirkişilik faaliyetini kapsayan 6754 numaralı “Bilirkişilik Kanunu” 03/11/2016 tarih ve 29898 sayılı Resmi Gazete’ de ve bu kanun kapsamında “Bilirkişilik Yönetmeliği” 03/08/2017 tarih ve 30143 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanmıştır. Anılan düzenlemelerde; bilirkişiliğe kabul şartları arasında; beş yıllık mesleki kıdemin yanı sıra, “Bilirkişilik Temel Eğitimini tamamlamış olma” şartı da yer almıştır. Üst Birliğimiz TÜRMOB; “Bilirkişilik Temel Eğitimi”ni verebilecek kurum ve kuruluşlar arasında sayılmış olup gerekli akreditasyon işlemleri tamamlanmıştır. Meslek mensuplarımızın yanı sıra diğer tüm bilirkişilik faaliyetinde bulunacak olan kişiler için; 2018 yılı Bilirkişi listelerine kayıt başvurusu yapabilmelerine olanak sağlayacak “Bilirkişilik Temel Eğitimi” ile “Yenileme Eğitimi”,Bodrum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odamız eğitim salonunda üst birliğimiz TÜRMOB eğitmenleri aracılığı ile ücretli olarak verilecektir.

Bu bağlamda; Bodrum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odamız Yönetim Kurulu olarak ilgili yönetmelikte belirtildiği üzere 24 kişilik sınıfların oluşturulması ve eğitimlerin yapılabilmesi için ön talep toplanacaktır. Ana hatları ekte yer alan Bilirkişilik Temel Eğitimi bilgilendirme dokümanını tüm meslektaşlarımızın ve kamuoyunun bilgisine sunarız.”
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30