22°
Hava Durumu
Hissedilen : 22.1°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 5.0 Km/S - KB
Nem : 64%
canlı izle
ÖMER ÖZMEN AÇIK GÖRÜŞ'E KONUK OLDU
Tarih: 18/11/2017
Kaynak: Kent Haber
ÖMER ÖZMEN AÇIK GÖRÜŞ'E KONUK OLDU
Parti içerisinde yapılan istişare ve görüşmeler sonucu 10 Aralık'ta yapılacak AK Parti Bodrum İlçe kongresine Genel Merkez tarafından aday gösterilen Ömer Özmen, ilk açıklamalarını Açık Görüş programında yaptı.

Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu, Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan Açık Görüş programına konuk olan Ömer Özmen ve Eğitimci Adil Ülgen yaklaşan ilçe kongresi ve Bodrum siyasetine ilişkin soruları yanıtladılar.

“Bodrum Türkiye’nin misafir odasıdır” diye sözlerine başlayan Özmen kendisini şöyle tanıttı;

“Bitez’de belde başkanlığı, Belediye Başkan adaylığıyla başlayan siyasi yaşamıma son üç dönemdir İlçe Yönetim Kurulu üyeliği ve başkan yardımcısı olarak sürdürmekteyim. Yaptığım çalışmalar ve aldığım görevlerde edindiğim deneyimlerimin, ilçe başkanlığı için yeterli olduğunu düşünüyorum. Benimle birlikte Ankara’ya çağrılan diğer arkadaşlarım da bu görevi layıkıyla yapacak kişilerdir. Bu göreve beni uygun gören partili arkadaşlarım ve Genel Merkez yöneticilerine layık olmaya çalışacağım” dedi.

Önümüzdeki yerel ve genel seçimlerde partilerini başarılı kılmak için odaklanacaklarını dile getiren Özmen, Bodrum'un nüfus ve kültürel özelliklerini dikkate alarak çalışmalarını sürdüreceklerini ifade ederek şunları söyledi;

“Mazlumların, mağdurların ve dışlanmışların savunucusu olarak Adalet ve Kalkınma Partisi ilçe örgütü çalışmalarında tespit ettiğim üç önemli sorunu öncelikli hedeflerimiz arasında sayıyorum. Yönetimde kolektif katılım, sandık esasına dayalı bir yönetim ve örgütlenme modelini uygulamaya koyacağız. Yerelde siyaset üretme konusunda daha duyarlı ve aktif politikalar uygulayacağız. Örneğin Bodrum nüfusunun yüzde 70'i dışardan gelip yerleşenler olduğu gibi, bu nüfusun yüzde 60'ı da kadınlardan oluşmaktadır. Öte yandan Bodrum halkının kültür düzeyi Türkiye ortalamasının çok üstündedir. Bu somut gerçekleri dikkate almadan yapılacak siyasetle başarılı olmak mümkün değildir. Bu nedenler önümüzdeki yerel seçimlerde tüm iç dinamikleri hayata geçirerek halkın çoğunluğunun oylarını kazanmaya çalışacağız.”

AK Parti İlçe Başkan Adayı Ömer Özmen "Bodrum’un bir dünya markası ve Türkiye’nin vitrini bir kent olarak hala katı atık, arıtma, içme suyu, yol sorunlarıyla uğraşmasını kabul edemeyiz. Yerel yönetimlerde kim olursa olsun iktidar partisi olarak her türlü hizmetin Bodruma getirilmesi için elimizden geleni yapmaya hazırız, dedi" ifadelerini kullandı.

Kongreye kadar yol haritasını ve çalışma programlarını hazırlayarak hem partililerin hem de Bodrum kamuoyunun bilgisine sunacaklarını ifade eden Özmen’in ardından Adil Ülgen de şunları söyledi.

“Ne yazık ki siyaset hep öteki üzerinden ve karşıdakini altetmek üzerinden yapılmaktadır. Daha çok da algı yönetimiyle toplumu yönlendirmeye çalışan siyasetçiler yüzünden toplum karşıt kutuplara ayrılmış durumda. Örneğin AK Parti yanlılarının sanki Atatürk’e karşı gibi gösterilmesi ne kadar yanlışsa, Laik kesimin dinsiz olduğu gibi bir suçlamanın da doğru olmadığını herkesin kabul etmesi gerekir. Siyasetin dogmalar ve din gibi değerler üzerinden yapılması halkımız üzerinde telafisi zor önyargılara neden oluyor” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Lygdamis
29/11/2017
Muğlada düello
Yusuf kayacık ile Kadem Mete arasındaki söz düellosu tabloyu özetlemiş.
Lygdamis
18/11/2017
Güç sorunu
Başkan bu dediklerin güzel ama Muğla ne olacak? Bodrumdaki eğitimli insanlar Muğlaya takılırsa arayı nasıl bulacaksın? işin çok zor. son 5 başkan döneminde yaşananlardan iyi dersler çıkarılabilir. Bodrumda insanlar güçlü liderler arıyor. Allah yardımcın olsun

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30