15°
Hava Durumu
Hissedilen : 15.7°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1009 hPa
Ruzgar : 6.0 Km/S - Dogu
Nem : 82%
canlı izle
KÖPEĞİ DEMİR ÇUBUKLA BAYILTANA KADAR DÖVDÜ!
Tarih: 01/12/2017
Kaynak: DHA
KÖPEĞİ DEMİR ÇUBUKLA BAYILTANA KADAR DÖVDÜ!
Muğla'nın Fethiye ilçesindeki sanayi sitesinde, bir döşemecinin beslediği köpeği demir çubukla dakikalarca ve bayıltana kadar dövdüğü iddia edilen market işletmecisi Efe Dayı Ö. (58) gözaltına alındı.

Fethiye Sanayi Sitesi Şehit Osman Tosun Caddesi 274'üncü Sokak'ta koltuk döşemecisi Adnan Özal (45) ve çalışanı Volkan Alaşan'ın (19) baktığı Rottweiler cinsi 4 yaşındaki 'Cesi' adlı köpek, sanayi sitesinde market işleten Efe Dayı Ö. tarafından geçen çarşamba gecesi demir çubukla, bayılıncaya kadar, dakikalarca dövüldü. O anlar, işyerinin güvenlik kamerasınca görüntülendi.

Sabah işyerine gelen Adnan Özal, köpeği yaralı halde görünce, otomobille veterinere götürdü. Röntgeni çekilip, kafasına 7 dikiş atılan, ayrıca sol ön ayağı ile sırtında darbeye bağlı izler bulunan köpek, tedaviye alındı. Köpeği döven kişinin dükkana 2 kilometre uzaklıkta market işleten Efe Dayı Ö. olduğu belirlendi. Şikâyet üzerine şüpheli bu sabah gözaltına alındı.

Köpeği besleyen Volkan Alaşan, "Köpeğimiz zaten dükkânın önünde bağlı durumda. Yani saldırması bile söz konusu değil. Ayrıca köpeğimiz tüm esnaf tarafından çok sevilir, kimseye bir zararı yok. Buradan saat 23.00 gibi yoldan geçen şahıs, her nedense elindeki demir çubukla köpeğimize saldırıyor. Vurdukça vuruyor. Kanlar içinde bırakıyor. Her yeri yara bere içinde. Görüntüleri izleyince dehşete düştük. Önce köpeğimizin tedavi edilmesini sağladık ardından şahıs hakkında şikâyette bulunduk. En ağır şekilde cezalandırılmasını istedik" dedi.

Polis merkezinde ifade veren Alaşan'ın durumu sosyal medyadan paylaşmasının ardından Efe Dayı Ö.'ye tepki gösterildi.

SERBEST KALDI!

Köpeği demir çubukla dövdüğü gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alınan Efe Dayı Ö., ifadesi alındıktan sonra savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Efe Dayı Ö., polise verdiği ifadede, "O ben değilim. Köpeği ben dövmedim" dedi.

Köpeğin sahibi ve koltuk döşemeci Adnan Özal ise "Biz şahsın bu olduğundan eminiz. Elimizdeki kamera görüntülerini polise ve savcılığa teslim ederek, şahıstan şikâyetçi olduk. Şikâyetimizden vazgeçmeyeceğiz, işi sonuna kadar götüreceğiz. Dükkânın önünde bağlı olarak duran Cesi'ye öldürürcesine saldıran bu kişinin en ağır cezayı almasını istiyoruz" diye konuştu.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)