12°
Hava Durumu
Hissedilen : 12.3°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1005 hPa
Ruzgar : 1.0 Km/S - Dogu
Nem : 79%
canlı izle
FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR!
Tarih: 07/12/2017
Kaynak: Kent Haber
FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR!
Nefes Koçu Burçin Özdemir, Özel Bodrum Kartanesi Anaokulu’nda doğru nefesin ne olduğuyla ilgili detaylı bilgiler vererek, doğru nefes almanın faydalarını anlattı.

Bitez Mahallesi’nde faaliyet gösteren Kartanesi Anaokulu velilerine yönelik düzenlenen seminer öncesi Kent Haber’in sorularını yanıtlayan Bodrum Nefes Atölyesi’nin kurucusu ve nefes koçu Burçin Özdemir şunları söyledi:

“Yetişkinler ve çocuklarda doğru nefes etkinlikler yapıyoruz. Doğru nefesi, çocukların ve yetişkinlerin hayatına katmaya ve bunun yararlarından faydalandırmaya çalışıyoruz. Doğru nefesin Dünya Sağlık Örgütü’nün tanımlaması ile burundan alınıp verilen nefestir. Derin yapılan solunumdur. Özellikle diyaframın kullanıldığı nefestir. Bunu hayatımıza sokmaya çalışıyoruz çünkü birçoğumuz burnumuzdan nefes almıyoruz, diyafram kullanımını çok küçük yaşlarda unutuyoruz.”

Doğru nefes almanın faydalarının saymakla bitmediğinden de bahseden Özdemir, şöyle dedi:

“Vücudunuza daha fazla oksijen alabildiğiniz için etkilerini yürürken, otururken, aktiviteler yaparken görebiliyorsunuz. Vücudunuza aldığınız oksijenle çok daha dinamik bir vücuda sahip oluyorsunuz öncelikle. Oksijen alımı demek vücutta şekerin vücutta üretilmesini engelliyor. Daha dinç bir bünye ve daha berrak bir zihin sağlıyor. Çocuklarda hiperaktiviteden tutun da panik atağa, dikkat dağınıklığına kadar birçok şeyde doğru nefes almanın faydalarını görebiliyoruz. Kanserin sebebi de aslında daha az oksijen alımı. Doğru nefesle kanserin bile etkilerini azaltabiliyorsunuz. Doğru nefes alabilmenin saymakla bitmeye birçok faydası var” dedi.

Seminere katılan veliler ise Nefes Koçu Burçin Özdemir’in seminerde anlattıklarını dikkatle dinledi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)