22°
Hava Durumu
Hissedilen : 22.1°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 5.0 Km/S - KB
Nem : 64%
canlı izle
ZARRAB'IN 7 MİLYON EURO'LUK YATI BODRUM'DA YATIYOR...
Tarih: 07/12/2017
Kaynak: Kent Haber
ZARRAB'IN 7 MİLYON EURO'LUK YATI BODRUM'DA YATIYOR...
Amerika'nın İran'a yönelik amborgosunu delmek, Amerikan bankalarını dolandırmak ve kara para aklamak suçlamasıyla tutuklandığı Amerika'da itirafçı olarak mahkemede tanık statüsüne dönen İran asıllı Reza Zarrab hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturmayla Türkiye'deki tüm mal varlıklarına el koyma kararı çıkmıştı. Bodrum'da da yatırımları olduğu bilinen Zarrab'ın sahibi olduğu 7 milyon euroluk 46 metrelik "60 years" adlı süperlüks yat İçmeler'de Ağanlar Tersanesi'nde bulunuyor. 1,5 yıldır karada, üzeri örtülü olarak bekletilen süperlüks tekne hakkında şuana kadar herhangi bir elkoyma kararının ise tersane yetkililerine tebliğ edilmediği öğrenildi.

2016'DAN BERİ YERİNDEN KIPIRDAMIYOR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Türkiye'deki tüm mal varlığına el konulmasından sonra gözler Zarrab'ın şirketleri, evleri ve sahip olduğu mallarına çevrildi. Zarrab'a ait olduğu belirtilen Malta bayraklı 7 milyon Euro değerindeki "60 years" adlı yat, Zarrab ABD'de tutuklandıktan sonra deniz yüzü göremedi. Gazete Habertürk'ten Öznur Karslı'nın haberine göre 2012'de suya indirilen yat, 2016'nın mayıs ayından beri bakım için çekildiği Bodrum İçmeler'deki Ağanlar Tersanesi'nde bulunuyor.

İŞLEM YAPILMADI

Zarrab'ın tutuklanmasından sonra Türkiye'de bulunan malları konusunda tasarrufa gidilmesiyle 45 metrelik yat da suya indirilmedi, personelinin işine son verildi. Bodrum Liman Başkanlığı'ndan alınan bilgiye göre "60 Years" adlı yatla ilgili herhangi bir işlem yapılmadı. Malta bayraklı olan yatın Zarrab'ın el konulan mal varlıkları arasında olup olmadığı konusunda da şuana kadar herhangi bir açıklama yok. Yatın bir şirket üzerine kayıtlı olduğu öğrenilirken, şuana kadar yata bir işlem yapılmış olmaması şirketin Zarrab ile ilişkilendirilemediğini düşündürüyor.

2012'DE SUYA İNDİRİLDİ

Zarrab'ın Ebru Gündeş'le evlendikleri 2010 yılında yapımına başlanan lüks motor yat, 2 ay boyunca kapsamlı testlere tabi tutulduktan sonra Royal Craft Yachting tarafından Haziran 2012'de suya indirilerek Zarrab'a teslim edildi. O yıl, Monaco'daki Yat Show'da da sergilenen '60 Years'ın iç yerleşimi ve donanımı İstanbul Tuzla'da tamamlandı. Yatın dizaynına bakıldığında güvertesinde tavandan açılan televizyon ve dönerek bara dönüşen dolap, yine havuzlukta gösterişli elips masa görülüyor.

Öte yandan Rıza Zarrab ve Ebru Gündeş çiftinin Bodrum'da yaz aylarında sıklıkla kullandıkları Yokuşbaşı'nda Regnum evlerinde de villaları olduğu biliniyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30