Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-29" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-29 09:44:35' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-29 09:44:35' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=497checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-29" and view_hour=09 and campaign_id=497update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1658317

1 Eylül Dünya Barış Günü Açıklaması

Bodrum’da 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla, 5 siyasi parti adına ortak bir basın açıklaması yapıldı.

1 Eylül Dünya Barış Günü Açıklaması

1 Eylül Dünya Barış Günü’nde 5 siyasi parti; CHP, HDP, Sol Parti, EMEP ve TİP, Tepecik Camii önünden Belediye Meydanı’na yürüyüş ve basın açıklaması çağrısı yaptı. 

Tepecik Meydanı’nda ellerinde dövizler ve “Barış İçin Yürüyoruz” pankartı açan katılımcılar, polis yürüyüşe izin vermeyince Tepecik Meydanı’nda basın açıklaması yaptı. Açıklamayı Sol Parti İlçe Başkanı Oben Konyalıoğlu okudu. Konyalıoğlu, şu ifadelere yer verdi:

“Bugün 1 Eylül Dünya Barış Günü. 2. Dünya Savaşı’nın başladığı 1 Eylül 1939’dan bu yana tam 82 yıl geçti. Yüzyıllardır insanların yaşamlarını kabusa çeviren savaşlar ve çatışmalar, son 82 yılda da ara vermeden devam etti. Bugün de dünyada, hiç olmadığı kadar savaş, çatışma ve kriz yaşanıyor. Tüm halkların eşit, özgür, insanca yaşayacağı bir dünyayı kendi ellerimizle kurmanın yolunu açmak için ihtiyacımız olan ilk seyin, "barış" olduğuna inanıyoruz.

Tablo karamsar olabilir ama çaresiz değiliz. Bu gidişi durdurabiliriz! Bunun yolu, birlikte ve ortak mücadele etmekten geçiyor. Tüm halkların eşit, özgür, insanca yaşayacağı bir dünyayı kendi ellerimizle kurmanın yolunu açmak için, bu gidişten rahatsız olan, yarına dair kaygıları bulunan herkesi omuz omuza ortak mücadeleye çağırıyoruz.

Barış içinde, demokratik, sömürüsüz bir dünya hayal değil! İşçiler, emekçiler, kadınlar, dünyanın tüm sömürülenleri ve ezilen halkları, savaşa karşı barışı kazanmak için seslerini, güçlerini, eylemlerini birleştirmelidirler! Çünkü barış her şeyden önce bir yaşam hakkıdır. Yaşamdan, özgürlükten ve adaletten yana olan tüm insanları barış umudunu yükseltmeye çağırıyoruz. Bir arada, özgürce yaşayacağımız bir ülke ve dünyayı kendi ellerimizle kurana kadar mücadele etmeye çağırıyoruz. Ve Bodrum'dan, bir kez daha haykırıyoruz, barış yaşatır.”

Basın açıklamasının ardından katılımcılar hep birlikte şarkı söyledi, ardından etkinlik sona erdi.