Gümüşlük'te TARKO Üretici Buluşması

Bodrum Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (TARKO), Gümüşlük Mahallesi’nde üreticiler ile biraraya geldi.

Gümüşlük'te TARKO Üretici Buluşması

Gümüşlük'te bir işletmede gerçekleştirilen buluşma açık havada covid-19 tedbirleriyle yapıldı. TARKO kurucu başkanı Cesur Öncel, kurucu üye Erman Aras, kooperatif müdürü Suat Akay, planlama ve geliştirme destek grup üyesi Ali Kansu ve TARKO üreticilerinin biraraya geldiği buluşmada, kooperatifin kuruluşundan buyana geçen altı aylık süreçteki çalışmalar değerlendirildi.

TARKO kurucu başkanı Cesur Öncel, yaptığı konuşmada şunları dile getirdi; 

“Kooperatifimizin kuruluşundan bu yana geçen altı aylık süreçte çalışmalarımızı pandemi dönemi gözetmeksizin, tarımın bu süreçte hem üreticinin hem tüketicinin sekteye uğramaması adına sorumluluğumuz bir kez daha artmıştır. Kısa sürede önemli yol kat ettik. Kooperatifimizin genel kurulunu 23 Eylül’de yapmayı planlıyoruz. Genel kurul sonrası faaliyetlerimizi ve yürüttüğümüz projeler hakkında geniş kapsamlı açıklamalarda bulunacağız.”

TARKO buluşmasının, üreticilerin birbirlerini daha yakından tanımalarına fırsat verdiği ve ticari açıdan ikili görüşmelerin oldukça verimli geçtiği ifade edildi.  Etkinlikte konuşan kurucu üye Erman Aras, “Pandemi döneminde sorumluluklarımızın bir kat da arttığı süreçteyiz. TARKO iyi tarım ve denetimli üretim çizgisini öncelikli ilke edinmiş olup, organik üretimin temel adımlarını planlı yürütme esasına dayalı sürdürmektedir” dedi. 

Etkinlikte üreticiler de sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri üzerine görüş bildirdi. Katılımcılar, buluşmayı organize eden TARKO üyesi Erdal Ayran’a teşekkür etti.