1 TEMMUZ DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, yarımada genelinde yapılan etkinliklerle...

1 TEMMUZ DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI
1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, yarımada genelinde yapılan etkinliklerle kutlanıyor.Etkinlikler sabah saatlerinde Bodrum Belediyesi önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk konularak başladı.
Etkinlik kapsamında Bodrum Kaymakamı Feridun Cemal Özdemir, şehitler anısına denize çelenk bıraktı, Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal marşı okundu.
Kutlamalar Kumbahçe sahilinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle devam etti. Kutlamalar kapsamında yüzme, denizden tabak çıkarma, halat çekme ve deniz güzeli yarışmaları yapılıyor.
Kutlamaya Bodrum Kaymakamı Feridun Cemal Özdemir, Bodrum Belediye Başkan Vekili Hüseyin Yıldızhan, Bodrum Liman Başkanı Eray Aykanat, Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz,vatandaşlar ve turistler katıldı.
Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü (BAYK) tarafından da etkinlikler kapsamında yat yarışları düzenlendi. Bodrum Kalesi önünden başlayan yarış, Çelebi Adası-Karaada rotasının ardından Bodrum Kalesi önünde sona erdi. BAYK yetkilileri, yarışın amacının, teknelerin ''1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'' etkinliklerine katılmasının sağlanması olduğunu bildirdi.
1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı çeşitli etkinliklerle Bitez ve Turgutreis'tede kutlanıyor.