10 Aydır Kaygıyla Bekliyor!

Bodrum’da geçen kış yaşanan selde yıkılan duvar, üzerinden 10 ay geçmesine rağmen henüz onarılmadı.

10 Aydır Kaygıyla Bekliyor!

Bodrum’da geçen kış yaşanan selde yıkılan duvar, üzerinden 10 ay geçmesine rağmen henüz onarılmadı. Geçen hafta yağan yağmurda vatandaş yine göl içerisinde kaldı. Abdullah Barlak adlı vatandaş yeniden yaşanacak şiddetli bir yağışta sel suları altında kalmaktan korktuklarını söyledi. 

Geçen Kasım ayında Bodrum’u felç eden şiddetli yağışta Gümbet Mahallesi Mister Hadi Sokak’ta dere kenarındaki duvar yıkılmıştı. Duvarın yıkılmasıyla birlikte sel suları bir eczanede çalışan Abdullah Barlak adlı vatandaşın önce bahçesini, ardından evini basarken, bahçedeki 30 tavuk ve 30 güvercin yaşamını yitirmişti. Baskında Barlak’ın eşi ve çocuklarını AKUT ekipleri kurtarmıştı. 

31 Mart seçimlerinden önce Muğla Büyükşehir Belediyesi ekiplerince duvar yapımı için bölgeye taş getirilmesine rağmen duvar hala onarılmadı. 

Geçen hafta yağan şiddetli yağmurla bahçe yine göle döndü. Bahçe içerisindeki otomobil ve motosiklet sular altında kaldı. Sel suları ile birlikte dereden çöplerin de geldiğini ifade eden Abdullah Barlak, kızının ve kendisinin alerji olduğunu, kızını hastaneye götürdüklerini söyledi. Yetkilileri pek çok kez aramasına rağmen 10 aydır duvarın yapılmasını beklediğini söyleyen Barlak, “Geleceğiz dediler, hala bekliyoruz. Buralar leş gibi kokuyor, hastalık saçıyor. Geçen haftaki yağmurda da yine göle döndü. Alıştık artık” diye konuştu.