10 METRELİK İSTİNAT DUVARINDAN UÇTU!..

Bodrum'da meydana gelen trafik kazasında, 1 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre,...

10 METRELİK İSTİNAT DUVARINDAN UÇTU!..
Bodrum'da meydana gelen trafik kazasında, 1 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Kıbrıs Şehitleri Caddesi Jandarma kavşağı mevkinde, Murat Eskin idaresindeki 20 HU 695 plakalı otomobil sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu otomobil önce refüje, ardından Ferah Demirkan'ın kullandığı 48 VE 505 plakalı TIR'a çarparak yoldan çıktı. Yolda sürüklenen otomobil kaldırımı da aşarak yaklaşık 10 metre yüksekliğindeki istinat duvarından aşağı düştü.

Kazada otomobil sürücü hafif yaralandı. Kendi imkanlarıyla otomobilden çıkan sürücü olay yerine gelen ambulansla Bodrum Devlet Hastanesine kaldırıldı.

TIR şoförü Ferah Demirkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, trafik ışıklarından geçtikten sonra otomobilin refüje çıktığını belirterek kaza anlarını şöyle anlattı;

"Işıklardan yürüdüm. Sol şeritten bir otomobilin bankete çıkarak geldiğini gördüm ve ardından banketten çıkarak benim altıma girdi. Ben frene bastım ancak otomobil önümde döndü ve duvardan aşağı düştü" diye konuştu.

Öte yandan meydana gelen trafik kazası çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasınca saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde otomobilin sor şeritten TIR'ı sollamak istediği ancak sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybedip yoldan çıkarak yaklaşık 10 metre yüksekliğindeki istinat duvarından aşağı düştüğü görülüyor.

Otomobilin kullanılamaz hale geldiği kazada polis ekipleri olay yerinde inceleme yaptı.Sürücü Murat Eskin'in ise durumunun iyi olduğu öğrenildi.