10 ÜLKEDEN 30 GÖNÜLLÜ GENÇ BODRUM’A GELDİ

Bodrum Dans Kulübü Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi AB ofisinin hazırladığı "Doğa...

10 ÜLKEDEN 30 GÖNÜLLÜ GENÇ BODRUM’A GELDİ
Bodrum Dans Kulübü Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi AB ofisinin hazırladığı "Doğa Sanatları Projesi" için Avrupa’nın 10 farklı ülkesinden 30 gönüllü genç, çevre ile ilgili çalışmalar yapmak üzere Bodrum’da buluştu.

Dışişleri Bakanlığı'na bağlı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından fonlanan "Yaratıcılığını Keşfet" isimli AGH projesi için Bodrum’da buluşan Yunanistan, Ermenistan, Rusya, Litvanya, Slovakya, Macaristan, Hırvatistan, İtalya, İspanya ve Portekizli gençler 31 Mart tarihine kadar Bodrum’da kalacaklar.

Geri dönüşüm, yemek atıklarının azaltılması ve plastik kullanımını azaltmak için yerel halk ile beraber çalışmalar yürütecek olan gönüllü gençler, Cennet Koyu’nda doğa sanatı eserleri yaparak çevre koruması ve ekolojik yaşamın önemine de dikkat çekmeye çalışacaklar.

Doğadan elde ettikleri malzemelerle sanat objeleri oluşturarak ve yeşil yaşam tarzı hakkında farkındalık yaratmak için Türk gönüllüler ile çalışacak olan Avrupalı gençler, projeyi Bodrum'un içinde ve dışında daha büyük kitlelere duyurabilmek adına sosyal medya da dahil olmak üzere kampanyalar düzenleyerek atölye çalışmaları yapacaklar.

Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri aktardı:

"Bodrum Dans Kulübü - Gençlik ve Kültür Sanat Merkezimizin evsahipliğinde 10 ülkenin katılımı ile bu projeyi Bodrum’da gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Engelli gençler, şiddet gören kadınlar ve sokak hayvanlarının ardından çevre ile ilgili bu önemli projeyi de Bodrum’a kazandırmak için AB ofisimiz bir yıldır büyük bir özveri ile çalışıyor. 10 ülkeden çevre ile ilgili konularda çalışmalar yürüten 30 genç, Mart ayı başında Bodrum’da biraraya geldi. İki hafta süren teori eğitimlerini tamamlayan gençler saha çalışmalarına bu hafta başladılar. Daha yaşanılır Bodrum için başlattığımız bu çalışmalarımıza, halihazırda yöremizde faaliyet gösteren çevre derneklerini de davet ettik. Cennet Koyu’nda doğadan elde ettiğimiz malzemeler ile doğa sanatı eserleri yaratıp, basının ilgisini bu konuya çekerek tüm dünya basınına haberleri servis edecek ayrı bir basın grubu oluşturduk. Gönüllülerimiz şu anda büyük bir özveri ile çalışıyorlar. 23 Mart Cumartesi günü saat 15.00 de oluşturduğumuz doğa sanatı eserlerini tanıtmak için basınımızı ve halkımızı Cennet Koyu’na davet ediyoruz."