119 Euro'ya Santorini-Mikanos Turu

Türk yerli sermayesinin ilk kruvaziyer yatırımı olan Blue Sapphire, yaz boyu Bodrum’dan ünlü Yunan adalarına 2-3 gecelik seferler düzenleyecek. Turların başlangıç fiyatlarının kişi başı 119 Euro olduğu açıklandı.

119 Euro'ya Santorini-Mikanos Turu

Bodrum Cruise Port, Türk bir cruise şirketi olan Selectum Blu firmasının Blue Sapphire adlı gemisinin başlangıç limanı oldu. 740 yolcu taşıyan, yaklaşık 400 mürettabat kapasiteli, Bahama bayraklı, 175,18 metre uzunluğundaki Blue Sapphire, 10 Haziran-30 Ekim tarihleri arasında 43 sefer için Bodrum’a gelecek.

İlk seferine bugün yaklaşık 240 yolcusu ile Bodrum Cruise Port’tan çıkacak olan Blue Sapphire’in ilk varış limanı Mikanos olacak. Sezon sonuna kadar Mikanos, Rodos, Santorini, Kos, Bodrum destinasyonlarında 3 veya 4 gece olarak turlarını tamamlayacak. 43 seferin yolcu değişiminin tamamı Bodrum Cruise Port’ta yapılacak.

Tur öncesi gemi içerisinde bir kokteyl ve akşam yemeği düzenlendi. Müzik dinletilerinin sunulduğu gece geminin animasyon grubunun sahnelediği renkli dans gösterileri beğeni topladı. 

Selectum Blu firmasının Genel Müdürü Ahmet Yazıcı, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Bodrum’dan ilk cruise seyahatimizi başlatıyoruz. 3 ve 4 gecelik programlarımızla misafirlerimize hizmet vereceğiz. Türkiye’nin ilk kruvaziyeri ile Bodrum’u seçme nedenimiz, Bodrum ve Muğla bölgesindeki tatil ve turistik alanın çok geniş olması. Yunanistan’ın en ünlü adaları Mikanos, Rodos, Santorini, Kos’a gidiyoruz. Adalarda kalış sürelerimiz çok uzun. Konseptimiz tam pansiyon şeklinde. Sabah, öğle, akşam yemeklerimiz, beş çaylarımız, gece yarısı ikramlarımız fiyatların içinde. Hayırlısı ile ilk seferimize Bodrum’dan başlıyoruz. Tüm sezon Bodrum’dan devam etmeyi planlıyoruz.” dedi.

382 kabin bulunan geminin 740 yolcu kapasitesi olduğunu dile getiren Ahmet Yazıcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“119 avrodan başlayan fiyatlarla servis veriyoruz. Bu seneki fiyatlarımız gerçekten çok cazip. Şu anda yoğun bir talep başladı. Satışlarımızı hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu şekilde giderse seneye daha çok gemi ile servis vereceğimiz inancındayız.”

Bodrum turizmine ciddi hareket sağlayacak bu operasyon hakkında konuşan Bodrum Cruise Port Genel Müdürü Haluk Hızlan da, “Farklı destinasyonlardan, farklı uyruklardan yüzlerce yolcunun Bodrum’a akmasının en güzel yolu başlangıç limanı(Home Port) olmak. Blue Sapphire ile bu yolculuğa çıktık. Devamını diğer cruise şirketleri ile sağlamak konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bodrum’dan başlayan bir yolcu gemisine yolcu gelmesi demek, otelin de, havaalanının da, küçük esnafın da daha tatmin olacağı bir sezona vesile olmak demek. Devamı gelecek inşallah” dedi.