12 Otobüs Sağlıkçılara Tahsis Edildi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla il genelinde sağlık çalışanları için 11 ilçede 12 otobüsü ücretsiz servisler için sağlık çalışanlarına tahsis etti. Servislerle bu güne kadar 577 sağlık çalışanı taşındı.

12 Otobüs Sağlıkçılara Tahsis Edildi

Koronavirüs salgını ile mücadelede büyük özveride bulunan sağlık çalışanlarına destek amaçlı Muğla Büyükşehir Belediyesi il genelinde sağlık çalışanlarının ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla ücretsiz servisleri hayata geçirdi. 11 ilçede 12 otobüs sağlık çalışanlarına tahsis edildi. Servislerle bugüne kadar 577 sağlık çalışanı taşındı. 

Başkan Gürün: Sağlık Çalışanlarına minnettarız 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün “Sağlık çalışanlarımızın tümüne teşekkür ve minnetlerimi sunuyorum. Sağlık çalışanlarımız bire bir konunun içerisindeler bu süreçte de bizim onlara destek olabileceğimiz ne varsa onu yapmaya çalışıyoruz. İlk görevimizin onların daha sağlıklı ortamda hastaneye ve evlerine ulaştırmak olduğunu tespit ettik. Hastane olan bütün ilçelerimizde bu sağlık çalışanlarımıza özel sadece onların olacağı ücretsiz servis çıkardık” dedi.

Dünya genelinde etkili olan ve Türkiye’de de etkisini sürdüren Koronavirüs salgınına karşı ülke genelinde ve Muğla’da önlemler de alınmaya devam ediyor. Önlemler kapsamında Muğla Büyükşehir Belediyesi otogarlar, toplu taşama araçları, taksiler ve ödeme noktaları dahil bir çok yerde dezenfekte çalışmalarına aralıksız devam ediyor.