13-15 Ekim’de Bilim Şenliği Var

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında tüm Türkiye'de destek almaya hak kazanan 49 projeden biri, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün "Yarımadanın Doğasında Bilim ve Sanat" projesi oldu. Bu kapsamda ilçede bilim şenliği gerçekleştirilecek.

13-15 Ekim’de Bilim Şenliği Var

Turgutreis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Gülşah Dursun koordinatörlüğünde, Bodrum'da ilk kez düzenlenecek şenlik, 13-15 Ekim 2022 tarihleri arasında Umurca Parkı'nda yapılacak. 

Muğla, Aydın, İzmir, Balıkesir, Karaman, Ankara, İstanbul, Giresun ve Bodrum’da görevli akademisyen, diyetisyen, öğretmen, mühendis, polis memuru, psikolog ve tiyatro oyuncularından oluşan 75 kişilik kadro ile gerçekleştirilecek şenlikte bilim kültürünün ve iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine ulaştırılması amaçlanıyor. 

Bilim - teknoloji arasındaki etkileşimin eğlenceli etkinlikler yoluyla kavratılmasının da hedeflendiği etkinlikte bilim ve sanat atölyeleri, bilim, doğa, iklim ve tarım söyleşileri, insansız hava aracı gösterileri, steam etkinleri, deneysel uygulamalar ve oyunlaştırma uygulamaları 7‘den 70'e herkesin katılımı için ücretsiz sunulacak.