13 Gündür Sorunun Çözülmesini Bekliyorlar!

Bodrum’da uzaktan eğitim gören öğrencilerin de olduğu 54 hanenin bulunduğu sitenin 13 gündür interneti yok.

13 Gündür Sorunun Çözülmesini Bekliyorlar!

Türkiye’de koronavirüs nedeniyle okullar tatil edildi, öğrenciler 23 Mart’ta uzaktan eğitime başladı. TRT ve internet üzerinden eğitimler veriliyor. Bodrum’da uzaktan eğitim döneminde yaşanan internet kesintileri, vatandaşın tepkisini çekiyor. 

Akyarlar Şükrü Çürük Sokak’ta 54 hanenin bulunduğu bir sitede de 13 gündür internetin olmadığı ifade edildi. 13 günden beri Telekom’u defalarca aradıklarını, hatta bizzat Konacık Mahallesi’ndeki merkezine gittiklerin dile getiren vatandaşlar, internet sorununun bir türlü halledilmediğini söylüyorlar. Dilekçe hazırlayıp ilgililere iletmelerine rağmen sorunları çözülmeyen vatandaşlar, “Kullanmadığımız internetin parasını ödeyeceğiz” diyorlar. 

EVDE 2 ÖĞRENCİ VAR, İNTERNET YOK!

Site sakini Bengül Çelikel, Kent Haber’e yaptığı açıklamada, şunları dile getirdi:

“13 günden beri internetimiz yok. Torunum uzaktan eğitim görüyor. Kızım da Sabancı Lisesi’ne gidiyor, uzaktan eğitim görüyor ama internet yok. 13 günden beri arıyoruz. Geçen hafta sonu Konacık’taki Telekom’a dilekçe verdik. Biz oradayken hemen ekip göndereceğiz dediler ama hala sorun çözülmedi. Bir daha aradık ekibin haberi bile yoktu. Komşumun da çocuğu var, uzaktan eğitim görüyor. Biz sürekli internet paketi alıyoruz. Bir de fatura ödeyeceğiz. Kullanmadığımız internetin faturasını ödeyeceğiz. Bizim sitemizin alt caddesindeki telefon direği yıkıldı. İnşaata gelen kamyon, direği yıkmış. İnternetin bu yıkılan direkten dolayı kesik olduğu iddia ediliyor. Dün 25 dakika telefondaydım, kimseye bağlanamadım. Bunun için dava açmayı düşünüyorum” dedi.

Telekom yetkililerinden konuyla ilgili edinilen bilgilere göre sorunun giderilmesi için yapılacak çalışmaların programa alındığı, haftasonuna kadar bölgedeki sorunun giderileceği ifade edildi.