13 Okul, e-Twinning Statüsüne Ulaştı

Bodrum'da 13 okul, kriterleri karşılayarak e-Twinning Okulu statüsüne ulaştı.

13 Okul, e-Twinning Statüsüne Ulaştı

2005 yılında Avrupa'da kurulan ve Türkiye'nin 2009 yılında dâhil olduğu eTwinning isimli platform, öğretmenlerin mesleki gelişimlerinin artmasını, müfredatın daha verimli işlenmesini sağlıyor. Aynı zamanda da, okulda öğretmenler ve öğrenciler arasında işbirliği ve iletişimi geliştirilmesini, teknolojinin doğru ve verimli kullanılmasını, öğrenci merkezli etkinliklerle akademik ve sosyal başarının arttırılmasını hedefleniyor. 

eTwinning platformu ulusal ve Avrupa standartlarına ulaşan projelere her yıl “Avrupa Kalite Etiketi” vererek öğretmen ve öğrencilerin çalışma gayretlerini güçlendirmek ve ilgili okulun Avrupa'daki okullar ile işbirliği çalışmasında kalitesini teyit ediyor. 

eTwinning faaliyetleri ile Avrupa'da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa'da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrencilerle öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amaçlanıyor. 

Başarılı projeler yürüterek belirli kriterleri karşılayan okullar yapılan değerlendirmeler sonucunda eTwinning Okulu unvanını kazanmakta. Bu kriterleri yerine getirerek başvuruda bulunan Bodrum’daki 13 okul, eTwinning Proje Okulu unvanı almaya hak kazandı. 

Muğla’da 53 ve ülke genelinde toplamda 1890 okul eTwinning okulu oldu. 

Bodrum’da eTwinning Okulu olmaya hak kazanan okullar:

1) Gölköy Ahmet Naci Coşkunoğlu Ortaokulu
2) Umurca İlkokulu
3) Bodrum Bahçeşehir Koleji
4) Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu
5) Zeyyat Mandalinci İlkokulu
6) Yalıkavak Neşe Doğan İlkokulu
7) Bitez Gülümser Mehmet Danacı Ortaokulu
8) Berhan Taha Bakır Anaokulu
9) Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
10) Merkez Turgutreis Ortaokulu
11) Çiftlik Mustafa Yazıcı Ortaokulu
12) Mumcular Fuat Erten İlkokulu
13) Amiral Turgutreis İlkokulu