15. Açık Tavla Turnuvası Yapıldı

Bodrum’da 15. Açık Tavla Turnuvası yapıldı. Turnuva sonunda dereceye girenlere ödülleri verildi.

15. Açık Tavla Turnuvası Yapıldı

Bodrum Delfi Otel organizasyonuyla 8-10 Ekim tarihleri arasında 15. Açık Bodrum Tavla Turnuvası yapıldı. Dünya Tavla Federasyonu sistematiğine dayalı olarak 9 farklı kategoride düzenlenen turnuvada yaklaşık 100 tavla tutkunu mücadele etti. 

Turnuvayı düzenleyen Mehmet Dağoğlu, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Geçen yıl pandemi sebebiyle yapamadığımız 15. Açık Tavla Şampiyonasını yaptık. Turnuva pandemi tedbirleri ile yapıldı. Türkiye’nin değişik yerlerinden 100’e yakın katılımcı var. İlgi çok fazla. Tavla bu dönemde çok özlendi. Sadece internette online maçlar yapıldı. Biz geleneksel hale gelen bu organizasyona 15 yıldır ev sahipliği yapıyoruz. Dilerim daha uzun yıllar devam eder. Şampiyonaya gelen tavla tutkunları hem tatil yapıyorlar tavla heyecanı yaşıyorlar hem de aileleri ile birlikte tatil yapıyorlar. Artık tüm oyuncularla aile gibi olduk. Yıllardır görüşüyoruz. Aramıza yeni oyuncular katılıyor.”

Turnuva sonunda düzenlenen törenle dereceye girenlere toplam 27 bin 500 TL değerinde ödül verildi. 
 

Turnuvada modern tavla ana aktivitenin birincisi Burak Çulhacı, bayanlar özelde Meral Yılmaz, geleneksel tavlada Adnan Çam, danışman çiftlerde Gülderen Gücavlı, Mahir Kasuto birinci oldu.