17,5 MİLYON ÖĞRENCİ İÇİN TATİL ZİLİ ÇALDI

2013-2014 Eğitim Öğretim yılı öğrencilerin karne heyecanı ile tamamlandı. Türkiye...

17,5 MİLYON ÖĞRENCİ İÇİN TATİL ZİLİ ÇALDI
2013-2014 Eğitim Öğretim yılı öğrencilerin karne heyecanı ile tamamlandı.

Türkiye genelinde 17,5 Milyon öğrenci 8 ay süren eğitim-öğretim yılının yorgunluğunu 3 ay sürecek yaz tatilinde atacaklar. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim-öğretim gören öğrencilere düzenlenen törenlerle karneleri öğretmenleri tarafından dağıtılırken, her öğrenci heyecanla sıranın kendilerine gelmesini bekledi.

Bazı öğrenciler karnelerini takdir ve teşekkür belgeleri ile süslerken, notları düşük olan bazı öğrenciler ise notlarını yükseltmek için önümüzdeki dönem daha çok çalışacaklarını söylediler.

Karneleri dağıtan Öğretmenler ise öğrencilerine, yeni döneme dinlenmiş ve enerjik bir şekilde girmeleri için yaz tatillerini iyi değerlendirmeleri konusunda öğütler verdi.

Hüseyin Boyacı İlkokulunda yaşanan karne heyecanına öğrenci velileri de katıldı. Çocukları karne alan veliler heyecanla onları beklerken, bir taraftan da çocuklarının bu güzel anlarını ölümsüzleştirmek için fotoğraflarını çekme yarışına girdiler.

Hüseyin Boyacı İlkokulu Rehber Öğretmeni Ali Gezer, hem velilere hemde öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. İlk olarak velilere seslenen Ali Gezer, çocukların eğitim başarılarının sadece notlarla değerlendirilmemesi gerektiğini belirterek şunları söyledi;

"Velilerden, başarıyı bir tek ders ile değerlendirmemelerini bir bütün olarak bakmalarını isterim. Çocuklar diğer derslerde olumlu bir performans koymuşlardır onları da görmeleri gerekir. Çocuklar çok yoruldular, çok çaba sarf ettiler dinlenmek onlarında hakkıdır. Yaz tatilinde tamamen eğitim öğretimden kopmamaları gerekir. Günde bir iki saat derslerle ilgilenmelerini, serbest okuma yapmalarını isterim" dedi.

Bugün itibariyle 3 aylık tatile giren öğrenciler, 2014-2015 eğitim-öğretim yılına ise 15 Eylül 2014 Pazartesi günü çalacak olan ders zili ile tekrar merhaba diyecekler.