18 Gündür Suları Akmıyor!..

Bodrum’da 18 gündür susuz olduklarını dile getiren mahalle sakinleri, yetkililere çağrıda bulundu. Yaklaşık 20 hanenin etkilendiği kesinti, vatandaşların günlük yaşamlarını zehir eden soruna bir an önce çare bulunmasını istedi.

18 Gündür Suları Akmıyor!..

Ortakent Mahallesi Palamut Sokak’ta yaklaşık 20 hanenin 18 gündür suyu kesik. 18 günde sularının toplam 24 saat geldiğini dile getiren mahalleli, su ihtiyaçlarını damacana ve tankerle karşıladıklarını, taşıma suya konut kirası gibi para ödediklerini söylüyor.  

Duş almak için yakınları ve akrabalarının evlerine gittiklerini ya da deniz kıyısına gidip oradaki duşlarda yıkandıklarını ifade eden mahalleli, yetkililere “Sesimizi duyun” çağrısı yaptı.

“SAHİLDE BELEDİYE TESİSİNDE DUŞ ALDIM”

18 günden beri sularının olmadığını dile getiren Erkan Cansız, “18 günden beri toplasanız 24 saat su geldi, gelmedi. 11’inci güne kadar hiç yoktu. Yaz sıcaklarında çok zorluk çekiyoruz. Marketlerden bidonlarla su getiriyoruz. Duş almak için sahile indim, sahilde belediye tesisinde duş aldım. Marketten aldığımız suyla yemek ya da günlük ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz.”

“SÜREKLİ ‘ARIZA VAR’ DİYORLAR”

Uzun zamandır mahallede su sorunu yaşadıklarını dile getiren Çisem Solmaz isimli vatandaş da “En son kesintilerde artık isyan derecesinceyiz. Depolarımız boşalıyor, tankerle su getirtiyoruz. Ev kirası gibi tankere para ver, foseptiğe para ver. Mahallede çocuklarımızın oynayacağı yer yok. Her yönden mağduruz. Sudan, parktan, foseptikten. Suyun neden gelmediğini bilmiyoruz. Sürekli ‘arıza var’ diyorlar. Bitmeyen bir arıza. Suyumuz yok.”

Çocuğuna duş aldırmak için görümcesine götürdüğünü söyleyen Ayşe Acar da “Bir bir tanker suyu 3 ev kullanıyoruz. 3 gün sonra yine bitiyor.” dedi.

Bihter Solmaz isimli mahalle sakini de “Tankerle bu getirtmekten artık ayrı bir bütçe oluşturduk. Bu konuda sıkıntımız büyük. Yardım bekliyoruz. Ayrıca bu bölgede bir yeşil alan yok. Çocuklarımız caddede oynuyor. Çocuk parkı talep ediyoruz.” şeklinde konuştu.

ÇOCUKLARDAN PARK TALEBİ

Mahallenin çocukları ise park isteğinde bulundu. 12 yaşındaki Mehmet Efe Acar, “Asfaltta oynuyoruz. Ayağımızı vuruyoruz, arabalar geçiyor. Buraya bir park yapılsa çok güzel olur.” diye konuştu.

Muhabir: Hamdi Yörür