1969'DAN BERİ SERGİ AÇIYOR

Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla Bedesten’de Bünyamin Pehlivan’ın...

1969'DAN BERİ SERGİ AÇIYOR
Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla Bedesten’de Bünyamin Pehlivan’ın “Mavinin Resmi ya da Resmin Mavisi” adlı resim sergisi sergilenmeye devam ediyor.
Bünyamin Pehlivan 1950 yılında Yozgat’ta doğdu. Temel resim eğitimini İsmail Yücel’den aldı. İlk sergisini 1969 yılında açtı. 1971 yılında İstanbul Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu’na sınavsız çağırıldı fakat maddi nedenlerden dolayı gidemedi. 2001 yılına kadar resim çalışmalarını Ankara’da sürdüren sanatçı, bu tarihten sonra Bodrum’a yerleşti ve sanat çalışmalarını Bodrum’daki atölyesinde sürdürmekte.
Sanatında hiçbir tarz ve kurala bağlı kalmayan sanatçı, mavinin tonlarını kullanarak kendine özgü stili ile sanatına devam ediyor. Ayrıca yerel gazetelerde köşe yazarlığı da yapan Bünyamin Pehlivan Bodrum Plastik Sanatlar oluşumunun da kurucularından.
Eserleri 17 ülkede sergilenen, “Mavinin Resmi ya da Resmin Mavisi” adlı sergi hakkında bilgi veren Bünyamin Pehlivan şunları söyledi:
“8 senedir Bodrum’da yaşıyorum bedestende 2006’dan beri atölye olarak kullanıyoduk belediyenin burayla ilgili bir kültür projesi var başlangıç olarak kendi, eserlerimden oluşan sergi açtım. Resimlerin genelde mavi renk çalışıyorum, bu mavide de figüratif eserler çalışıyorum en son yaptığım sergi ikinci sergimin başlangıcı oldu. Kurtuluş savaşının başlangıcını reisimledim bundan sonraki sergim bu şekilde devam edecek”
Sergi sabah saat 10.00’dan itibaren akşam saatlerine kadar gezilebilir.