2 Aday Arasında Sert Tartışma!..

Partiler ve adaylarının, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerle ilgili kampanyaları tüm hızıyla devam ederken, bugün Bodrum siyasetinde alışık olmadığımız bir tartışma gündeme damga vurdu. Aynı zamanda CHP'nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan adayı Raşit Emin Süer arasında yaşanan sözlü tartışma kameralara yansıdı.

2 Aday Arasında Sert Tartışma!..

Ortakent'te esnaf ziyareti yaptığı sırada İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Raşit Emir Süer’le karşılaşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Süer’le el sıkışmak istedi. Süer’in elini uzatmaması üzerine ikili arasında sert tartışma yaşandı. 

5. Acı Ot Festivali açılış törenin ardından açılan stantları ve bölgede faaliyet gösteren esnafları ziyaret eden Bodrum Belediye Başkanı ve CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, bir işletmede İYİ Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Metin Ergun, Bodrum Belediye Başkan adayı Raşit Emir Süer ve İYİ Partililerin bulunduğu heyetle karşılaştı. 

İYİ Parti heyeti ile selamlaşan Aras, Bodrum Adayı Raşit Emir Süer’e “Başkan merhaba. Hayırlı olsun” diyerek yaklaşıp elini sıkmak istedi. Süer ise Ahmet Aras'ın elini sıkmayarak, "Pkk’lıyı kendine yardımcı yapan adamla tokalaşmam. Bu devlete düşmanlarla yakınlaşanlarla tokalaşmam” dedi.

Süer’in Aras’a elini uzatmaması ve söylediği sözler üzerine ortam gerildi. İkili arasında sert tartışmalar yaşandı. Süer'in sözlerine tepki gösteren ve bu tür provokasyonların Bodrum’a yakışmadığını ifade eden Aras, şu ifadeleri kullandı;

“Sen lütfen kendine gelir misin? Senin provokasyonuna gelecek bir adam yok karşında, saygılı ol. Biz bu memleketin çocuğuyuz. Vatanımızı, milletimizi, memleketimizi senden daha çok seviyoruz. Bu devletin polisi, askeri var, savcısı var. Bana Ak Parti ağzıyla konuşma. Siz Ak Partiliyi İYİ Parti’ye aday mı yaptınız? Arkadaş bize Ak Parti ağzıyla konuşuyor. Senin yaptığın çok ayıp. Kimse benim vatan, millet, bayrak sevgimi sorgulayamayamaz, ağzına bile alamaz. Bu siyaset dilinin Bodrum’da yeri yoktur. Biz Ak Partilisiyle, İYİ Partilisiyle herkes birlikte oturur. Sen zaten kimseyle el sıkışamazsın. Bu dille, bu üslupla hiç kimse ile el sıkışamazsın.” dedi. 

Aras'ın elini sıkmayan Süer’in tartışma esnasında şu ifadeleri kullandığı duyuldu;

"Beni kendime getirecek sadece Türk Milleti var. Makamına saygı duyarım sana saygı duymam, duymak zorunda da değilim. Bu memleketin çocuğuysan PKK’nın avukatını, evlatlarımızın katilinin avukatını kendine yardımcı yapmayacaksın. Bu millete verdiğin sözleri tutacaksın. Ak Partililerle fotoğrafı olan sensin. Senin bu millete yaptığın ayıp, onun hesabını sormaya geldik sana. Tamer kardeşim aslan gibi kardeşim. Ben bu millete yanlış yapmadım, yanlışı yapan sensin. Senin gibilerle el sıkışmam. Sana işim de düşmez, inşaatçı da değilim. Devlet ihalem de yok, belediye ihalem de yok. Sözlerini tutmayı öğreneceksin. Ben gerginim. Bu millet sana ‘yazıklar olsun’ diyecek bu seçimde. Sakın Atatürk’ün ve Türk Bayrağı’nın arkasına saklanma. Sen bana Türk Milleyetçiliğini öğretemeyecek kadar Türk Milleti’ne ödül vermiş değil ceza vermiş adamsın.”

Tartışma sırasında Metin Ergun’a da dönen Ahmet Aras, "Sayın Başkanım. Siz bu partinin genel başkan yardımcısısınız. Bodrum Belediye Başkanı’na bu şekilde davranmasına izin veriyorsanız, size de yazıklar olsun. Beni tanıyorsunuz, ben bu vatanın, milletin, bayrağın sevdalısı bir insanım. Yazıklar Olsun.” dedi.

Ahmet Aras ve beraberindekilerin bölgeden ayrılmasıyla tartışma sona erdi.