2 İlçenin Gönüllülerine Ortak Eğitim

AKUT Bodrum ve Kuşadası gönüllüleri, 2 gün boyunca Bodrum’da navigasyon eğitimi aldılar. 

2 İlçenin Gönüllülerine Ortak Eğitim

AKUT Bodrum ve Kuşadası gönüllüleri, 2 gün boyunca Bodrum’da navigasyon eğitimi aldılar. 

AKUT Genel Merkez Yönetim Kurulu Başkanı Recep Şalcı ile eğitim biriminden Vahap Ağırtaş tarafından, Bodrum ve Kuşadası gönüllülerinden oluşan 18 kişiye 2 gün boyunca eğitim verildi. 19 Ekim Cumartesi günü Gazderesi’ndeki Kürşat Avcı Operasyon Eğitim Merkezi’nde teorik eğitim alan gönüllüler, 20 Ekim Pazar günü Pedesa'da uygulamalı eğitim gördü. 

AKUT Genel Merkez Yönetim Kurulu Başkanı Recep Şalcı, eğitimlerle ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri aktardı:

“Birinci gün teorik bir eğitim. Harita kullanımı, pusula kullanımı, GPS ile koordinat alma çalışması yapıyoruz. 2’nci gün de araziye çıkıp verilen noktaya gitme, kazazedeyi bulma ve onun koordinatlarına göre planlama yapmak üzere yapılan bir çalışma. Bu eğitimin amacı doğada arama kurtarma faaliyetleri sırasında gönüllülerimizin harita yardımıyla doğada yön bulabilmeleri ve kazazedenin tahliyesi sırasında doğru planlamaları yapabilmeleri için aldıkları bir eğitim. Eğitime 18 kişi katılıyor. Bu eğitimi tamamladıktan sonra doğada arama ve kurtarma eğitimlerine devam edeceğiz.”

Öte yandan 7 Kasım Perşembe günü de Kürşat Avcı Operasyon Eğitim Merkezi’nde AKUT Yeni Gönüllü Tanışma Toplantısı yapılacağı bildirildi.