2 Kişi Kepçeyle Kurtarıldı

Bodrum ana hattında yine patlama yaşandı. Yoldan geçen bir otomobil açılan çukura düştü, araç içerisindekilerin kepçeyle kurtarıldığı öğrenildi.

2 Kişi Kepçeyle Kurtarıldı

İlçede sık sık paylayan isale hattı, bugün Yahşi Mahallesi Şehit Polis Ercan Yangöz Caddesi’nde bir kez daha patladı. Patlağın ardından asfalt parçalandı, cadde göle döndü. Su hattından tonlara metreküp su çevreye aktı, bölgedeki bir evin bahçesini su bastı. 

Patlamanın hemen sonrasında caddeden geçen bir otomobil ise açılan çukura düştü. Araç sürücüsü ile araçtaki yolcunun bölgede tesadüfen bekleyen kepçe ile kurtarıldığı öğrenildi. MUSKİ tarafından hatta giden su kesildi.

Yol kapatılarak trafik akışı başka bir güzergahtan verilirken Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi ekipleri bölgede çalışma başlattı. Patlama nedeniyle bölgede bir süre su kesintisi yaşanacağı öğrenildi.

Semahat Yazıcı isimli mahalle sakini yaptığı açıklamada “Batma olayından bir saat öncesi alış veriş yaptık. Arkadaşımla buradan çıktık diğer tarafa gittik. Hiçbir şey yoktu. Ve biraz sonrasında duydum ve geldim. Zaten bu ara sokakta oturuyorum. Şaşırdık ve bu ara sokak tamamen su doldu, evime zor gittim.” dedi. 

Bölgede çalışmaları izleyen bir vatandaş ise evlerde su olmadığını fakat patlaklarla tonlarca suyun boşa gittiğini dile getirerek “Şuna çok üzülürüm, zaten Bodrum’da su yok diyorlar. Bir de bu su patlamalarına çok üzülüyorum, bunlara bir çözüm bulunsun ama nasıl bulunur onu da bilmiyorum. Böyle çok suyumuz gidiyor, ben acıyorum, yüreğime iniyor böyle görünce. Evler susuz, sokaklar su patlamış göller içinde ama bu arabaya da yazık olmuş. Bodrum susuz kalacak diyorlar. İnanın su kullanırken evde idareli kullanıyorum.” dedi. 

Burak Ar isimli vatandaş da “Biz bir sesle dışarı çıktığımızda her yer su altındaydı. Bir arabanın orada yarı yarıya batmış olduğunu gördük. Yani kimse bir şey yapamıyordu. Çünkü araba batıyordu gittikçe yani. Orada kimse bir şey yapamazdı.” diye konuştu. 

Muhabir: Hamdi Yörür