2 Lisede Deprem Tadilatı Başlıyor!..

Bodrum’da 2 lisede, depreme karşı güçlendirme tadilatı başlatılıyor. Kasım ayında başlayacak çalışmalar için öğrenciler farklı okullarda ikili sistemle eğitim görecek.

2 Lisede Deprem Tadilatı Başlıyor!..

Deprem güvenliği incelemelerinden geçemeyen ilçe merkezindeki Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi ile Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Kasım ayında depreme karşı güçlendirme tadilatı çalışmaları başlatılıyor. 

Yaz döneminde yapılması planlanan fakat piyasadaki hareketlilik nedeniyle katılan firma olmayınca ertelenmek durumunda kalınan ihale, bakanlık tarafından güncellenerek yeniden yapılıyor. İhaleye katılmak isteyen çok sayıda firmanın olduğu kaydedildi. 

Tadilat sürecinde Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi’ndeki 750 öğrenci Konacık’taki Bodrum Anadolu Lisesi’nde, Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 450 öğrenci de Amiral Turgut Reis Ortaokulu’nda eğitim görecek. Öğrenci yoğunluğu sebebiyle iki okulda da ikili eğitim sisteminin uygulanacağı bildirildi. 

Tadilat çalışmalarının 6 ila 9 ayda tamamlanarak, 2 okulun da gelecek yılki eğitim öğretim döneminde faaliyete sokulması hedefleniyor. 

Öte yandan bahse konu okullarda çocukları eğitim gören kimi veliler, ikili eğitim sistemine geçilecek olmasına tepki gösterdi. Konu ile ilgili CİMER’e şikayette bulunduklarını ifade eden veliler, çocuklarının süreçten olumsuz etkileneceğini öne sürdü. 

Muhabir: Hamdi Yörür