2 Mahallede İncelemelerde Bulundu

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Eskiçeşme ve Cumhuriyet Mahallelerinde incelemelerde bulundu. Başkan Aras'ın ilk durağı geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiğimiz Eskiçeşme Mahallesi Şafak Sokak oldu.

2 Mahallede İncelemelerde Bulundu

Başkan Aras, incelemelerine Kent Haber'in geçtiğimiz günlerde çevre halkından gelen şikayetleri "Uzayan Çalışmalar Tepki Çekiyor!" başlığıyla gündeme getirdiği Şafak Sokak'tan başladı. Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Eskiçeşme Mahallesi Şafak Sokak'ta devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ekip sorumlularından çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra, sokak sakinlerini de dinleyerek istekleri olup olmadığını sordu. 

Sokakta yapılan çalışmalar kapsamında yağmur suyu hattı, sokağın tesviyesi, mazgal imalatı ve beton döküm çalışmalarının da tamamlanmasıyla sokakta kilit parke taşı döşeme işlemi başladı. Bu hafta tamamlanması planlanan çalışmaların ardından sokak üzerinde ve çevresinde çevre düzenlemesi çalışmaları başlayacak. 

Şafak Sokak'taki incelemelerin ardından Cafer Paşa Caddesi üzerinde yürüyen Başkan Aras, cadde esnaflarına hayırlı işler dileklerinde bulunarak burada da incelemelerde bulundu.

Daha sonra Cumhuriyet Mahallesi'ne geçen Başkan Aras, mahalle muhtarı Ahmet Cemil Gündüz ile birlikte mahallede incelemelerde bulundu. Mahallede kurulan pazaryerinde, Alien Deresi ve çevresi ile Severcan Caddesi ve caddeye bağlı bulunan ara sokaklarda incelemelerde bulunan Başkan Aras, tespit ettikleri sorunların çözümü için ilgili birim müdürlerine talimat vererek mahalleden ayrıldı.