2. ULUSLARARASI MİLAS FESTİVALİ

Milas’ta düzenlenen 2. Uluslararası Festival, çeşitli ülkelerden dans topluluklarının...

2. ULUSLARARASI MİLAS FESTİVALİ
Milas’ta düzenlenen 2. Uluslararası Festival, çeşitli ülkelerden dans topluluklarının da katıldığı kortej yürüyüşüyle başladı.

Festival kutlamaları kapsamında ilk olarak Hacı Ali Ağa Konağı’nda Milas Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Karikatür Yarışması’nda dereceye giren karikatürlerin yer aldığı serginin açılışı gerçekleştirildi.

Sergiye Milas Kaymakamı Bahattin Atçı, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, ünlü tiyatrocu Levent Kırca, İranlı Karikatürist Hamidreza Mosayebi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Karikatür sergisinin açılışının ardından Milas Pazaryeri’nden kortej yürüyüşü başlatıldı. Yürüyüşte Çin, Moğolistan ve Etiyopya’dan gelen dans gruplarıyla canlı heykel grupları yer aldı.

Yürüyüşün ardından Atapark’ta dans gösterileri gerçekleştirildi.
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “İlçemizin farklı kültürlerle buluşmasını sağladık. İlçemizin tanıtımına ve ilçemizde yaşayan değerli hemşehrilerimizin hoşça zaman geçirmesine olanak sağlamışsak hedefimize ulaşmışız demektir. Gerek Turhan Selçuk karikatür yarışması gerekse festivalimiz içerisindeki program, festivalimizin uluslar arası niteliğini perçinlemektedir.” şeklinde konuştu.

Milas Kaymakamı Bahattin Atçı festivalde emeği geçenlere teşekkür ederek, şöyle konuştu:

“Geçen seneden bu yana belediye başkanımız iyi bir şekilde devam edeceğe benziyor. İlçemize yakışır bir şekilde kültür ve sanat ağırlıklı bir festival geçireceğiz bu yıl. Festivalimizin hem 30 Ağustos Zafer Bayramı’na hem 1 Eylül Dünya Barış Günü’ne denk gelmesi ayrı bir anlam katıyor ve adeta içeriğini belirliyor. Festivalimizin Milas’a yakışır bir içeriğe kavuştuğunu söyleyebiliriz. İnşallah festivalimizin daha güzel bir içerikle devam etmesi en büyük arzumuz.” Dedi

Konuşmaların ardından Çin, Moğol ve Etiyopyalı dans gruplarının gösterileri büyük ilgi gördü.