231 Öğrenci İçin 2 Otel Kiralandı

Bodrum’da yurt başvurusu yapan 231 üniversite öğrencisi için 2 otel kiralandı. Öğrenciler, Pazartesi gününden itibaren otellere yerleştirilecek.

231 Öğrenci İçin 2 Otel Kiralandı

Bodrum’da bu yıl Güzel Sanatlar Fakültesi, Denizcilik Meslek Yüksekokulu ve geçen yıl açılan Dijital Oyun Tasarım Fakültesi’nde öğretim görecek 231 öğrencinin Gençlik ve Spor Bakanlığına yaptığı yurt talebi üzerine, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Muğla Valiliği tarafından çalışma başlatıldı. 

Bu kapsamda Gümbet ve Bitez arasındaki 2 otel yurt olarak hizmet vermek üzere kiralandı. Biri erkek, diğeri kız öğrenciler için kiralanan otellerin hazır olduğu ve öğrencilerin Pazartesi gününden itibaren otellere yerleşebilecekleri bildirildi. Öğrenciler, konaklama için KYK yurtlarına verilen standart ücretlerle konaklayabilecekler.

Konu ile ilgili açıklama yapan Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, “Bodrum’da bu yıl MSKÜ’ya bağlı Güzel Sanatlar Fakültesi, Denizcilik Meslek Yüksekokulu ve Dijital Oyun Tasarım Fakültesinde öğretim görecek 231 öğrenci kardeşimiz için yurt olarak kalacakları alanlar Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Muğla Valiliğimiz tarafından hazırlanmıştır. Bodrumumuza hayırlı ve uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.