24 Saate Varan Kesintiler Yaşanacak!

Bodrum’da vatandaşların günlük hayatını kabusa çeviren ana isale hattı patlaklarının son adresi, Ortakent-Yahşi Mahallesi'ndeki Oyder Caddesi oldu...

24 Saate Varan Kesintiler Yaşanacak!

İlçede haftada birkaç kez patlayan DSİ ana isale hattı bu kez Ortakent- Yahşi Mahallesi Oyder Caddesi üzerinde patladı. Sabaha karşı saat 03.00 sularında patlayan 700’lük borudan çıkan sular, asfaltı parçaladı. Patlama sonrası yolda dev çukur oluştu. Borudan akan suların dere gibi bir sitenin içerisinden geçip gittiği bildirildi. 

Suyun tazyikiyle fırlayan taşlar, bölgede park halindeki bir otomobilde maddi hasara neden oldu. Patlamanın sesiyle uyanan mahalle sakinleri, sokağa döküldü. Vatandaşların ihbarından bir süre sonra patlağın yaşandığı hattaki su, MUSKİ ekiplerince kesildi. 

Ekipler, suyu kestikten sonra patlağı onarma çalışmalarına başladı.  

Oyder Caddesi üzerinde aynı saatlerde 400’lük boruda bir patlama daha yaşandığı öğrenildi. 

24 SAATE VARAN SU KESİNTİLERİ YAŞANACAK

Öte yandan Bodrum’un farklı noktalarında 24 saate varan su kesintilerinin yaşanacağı öğrenildi. Ortakent, Yahşi ve Gürece mahallelerinde 24 saat, Erdemil, Koyunbaba, Gümüşlük, Peksimet, Kadıkalesi, Turgutreis, Akçaalan, Karabağ ve Bahçelievler mahallelerinde ise 16 saat su kesintisinin yaşanacağı öğrenildi.