3 Gündür Elektriksiz Yaşıyorlar!..

Bodrum’un Umurça Mahallesi'nde bulunan bir sitedeki 13 hane mülk sahibiyle yaşadıkları sorun yüzünden 3 gündür elektrik hizmeti alamıyor.

3 Gündür Elektriksiz Yaşıyorlar!..

Bodrum'un Umurca Mahallesi, Rasat Tepe Sokak mevkiinde bulunan Dolphin Apart Sitesi’nde 13 evde 3 gündür elektrik kesintisi yaşanıyor. Sitedeki 16 evi satın alan ve yurtdışında yaşadığı öğrenilen mülk sahibinin evleri satın aldıktan sonra kiracılara evlerden çıkması için 2-3 ay süre tanıdığı, vatandaşları evleri tahliye etmeye zorlamak için elektirk ve su aboneliklerini iptal ettirdiği iddia ediliyor. 3 gün önce elektrik panosundan evlere giden kabloların kesildiğini iddia eden vatandaşlar mağdur olduklarını ve ilgili kurumlara şikayet başvurusunda bulunduklarını söylüyor. 

Vatandaşlar site sakinleri arasında hasta olanlar, ilaçlarını muhafaza etmesi gerekenler de bulunduğunu ve muhafaza için ilaçları ya eczaneye ya da arkadaşlarına vermek zorunda kaldıklarını dile getiriyor. Vatandaşlar arasında çocukları okula gidenler de bulunuyor. Elektrik olmaması nedeniyle çocuklarının ders çalışamamaları konusunda da şikayetlerini dile getiriyorlar.

Site sakinlerinden Gönül Uludamar büyük mağduriyet yaşadıklarını dile getirerek, sıkıntılarını şu sözlerle anlattı;

"Ben bütün site adına mağduriyetimizi Allah aşkına anlatmak istiyorum. Ben komşularımla gittim. Savcılık dinlemedi. Kaymakamlığa gittik, kaymakamlık savcılığa gönderdi. Bir gün evvel emniyete gidildi. Oradan da yazışmalar olacakmış da savcılığa bildirilecekmiş de onun cevabı gelecekmiş. Arkasından Aydem’e gittik. Aydem de dedi ki bizimle hiç alakanız yok. Zaten elektrik yetersizmiş. Bu elektriğin önce takviyesi olması gerekirmiş. Ayrıca onun için de bir proje yapılması lazımmış. Eğer o kabul edilirse, işlemler de devam ederse 7 aylık bir süremiz varmış. Yani 7 ay biz elektriksiz kalmışız Aydem yönünden. Ama bunlar yönünden de biz her an çıkarılma tehlikesindeyiz. Çünkü mağdur ediliyoruz. Hatta ben tacize giriyor diyorum bu olay. İnsanlık dışı."

Annesinin insülin hastası olduğunu ve ilaçlarının muhafaza edilmesi gerektiğini söyleyen Efsun Balku ise, “Annem şeker hastası. Misafir olarak geldi bana. Bir sürü insülin iğneleri var. Hepsi bozulmak üzere. Ben de onların hepsini komşuya bıraktım. Bir çanta ilaç var. Hepsini arkadaşlarıma götürdüm.” dedi.

Evlerin satın alındıktan sonra bir çıkarma politikası uygulandığını söyleyen Serkan Yatkın ise, “13 kiracı kalıyor şu an burada. Bir tarih koydular. O tarihle ilgili bize tebligat gelmedi. Herhangi bir şey gelmedi ve bir bakıyoruz, geliyoruz akşamüstü bir anda elektriklerimiz kesilmiş. Sitenin yöneticisi Mustafa beye ben bilmiyorum diyor. Yönetici olunca çok iyi yöneticilik yapıyorlar ama olaya gelince hiçbir şey yok. Biz kiminle muhatap olacağımızı bilmiyoruz. Burayı alan şahıs da yurtdışındaymış. Ama biz şu an mağduruz.” şeklinde konuştu. 

Anjiyo tedavisi olan Mustafa Şimşek ise, “Şu anda durumum, 8 tane ilaç kullanıyorum. 3 tane kan sulandırıcı, 1 kalp destek cihazı. 4 tane stent var bende şu an.” dedi.