30 Yıldır Bitmeyen Otel Tamamlanıyor

Ülke genelinde gerçekleştirdiği konut projeleri ile tanınan Sinpaş Grubu'ndan Marmaris’te dev turizm yatırımı. Sinpaş, Marmaris’te denizden tek girişin olduğu muhteşem koya, Kızılbük Wellness Resort adında dev bir tesis yapıyor.

30 Yıldır Bitmeyen Otel Tamamlanıyor

Marmaris'in İçmeler Mahallesi Kızılkum Mevkiinde ünlü işadamı Emin Hattat tarafından 30 yıl önce inşaatı başlatılan otel, 2009'da Sinpaş Holding’e satılmıştı. 1988 yılında Hattat Ailesi tarafından Hema-Que Otel Yatırım A.Ş. adıyla, 150 dönümü ormandan tahsisli toplam 310 dönümlük denize sıfır araziye beş yıldızlı otel yapılması için inşaat başlandı. Ancak 550 oda, 1100 yatak kapasiteli otel, çeşitli nedenlerle bir türlü bitirilemedi. Emin Hattat, 2006 yılında iflas edince de inşaat tamamen durdu.

Arazi 2009 yılı Aralık ayında yaptığı lüks konutlarla tanınan Sinpaş Holding’e satıldı. Sinpaş Holding, 2010 yılı başında iki koyu içine alan otel inşaatının bulunduğu bu araziye zengin yabancılar için 1400 lüks konut yapmak için o dönem belde olan İçmeler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne başvurdu. Ancak, belediye imar planında belirtilen hükümler çerçevesinde konut yapımına izin vermedi. Bunun üzerine Sinpaş, dev araziye devremülk usulü 4 mevsim yaşanacak bir termal tesis yapmaya karar verdi.

Sinpaş Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, daha önce yaptığı açıklamada Marmaris’te zengin yabancıları ülkemizde ev sahibi yapmak için harekete geçtiklerini söylemişti. Sinpaş'ın web sitesinde yeni projenin duyurusu yapılmaya başladı.

Devremülk şeklinde olacak Wellness Resort'ta teras, bahçe, dubleks gibi farklı tip ve büyüklüklerde deniz veya avlu manzaralı toplam 546 daire olacak. Tekne konseptinden yola çıkarak tasarlanmış dairelerin her birinin balkonunda termal kür alabilme imkanına sahip olacak. Resortta, termal havuzlar, klasik türk hamamı, buhar odaları, sauna, tuz odaları, sıcak taş yatakları, macera duşları, çamur terapileri, buz çeşmeleri yer alacak. Sinpaş, Kızılbük Wellness Resort için şuanda internet üzerinden satışa başladı. 

Emlak sektöründen edindiğimiz bilgilere göre Sinpaş, toplam 546 dairelik Kızılbük projesinden 5 Milyar Liralık bir hasılat bekliyor.