300 Bin Liralık Dükkanı Vakfa Bağışladı

Turgutreis’in tanınan simalarından emekli öğretmen Rıza Özşeker’in 3 evladından biri olan, özel gereksinimli Bilgin Özşeker, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na anayol üzerinde bulunan bir dükkan bağışladı. 

300 Bin Liralık Dükkanı Vakfa Bağışladı

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nın kurulduğu 1996 yılından bu yana gönüllüsü ve sürekli bağışçısı olan Bilgin Özşeker, örnek bir davranış göstererek Turgutreis Mahallesi Mehmet Hilmi caddesinde bulunan 60 metrekarelik 300 bin TL değerindeki dükkanını, Baba Rıza Özşeker, kardeşleri Belgin Özşeker ve Engin Özşeker’in de onayı ile vakfa bağışladı. 

Tapu Müdürlüğünde yapılan devir işleminde Özşeker ailesi ile birlikte Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya ile Yönetim Kurulu Üyeleri Yılmaz Algül ve Numan Balaban hazır bulundu. 

Tapu Müdürü Demircan Koç’un işlemi onaylamasıyla birlikte duygulu anların yaşandığı devir töreninde bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya şöyle dedi:

“Büyük bir aileyiz, sizin gibi erdemli bir hayırsever ile daha da büyüdük ve güçlendik. Kurulduğu günden beri Bilgin Özşeker ve ailesi gibi nice vakıf dostlarının destekleri ile yüzlerce çocuğumuz gencimiz vakıfta eğitim aldı bu güzel günlere yetişti. Bugün itibari ile Vakfımıza ait 4 adet gayrimenkulümüz oldu. 24 tam zamanlı 3 yarım zamanlı eleman, 2 adet minibüs, yemekhane, iş atölyeleri ve bütün Bodrumu kapsayan etkinlik alanlarında, 168 özel çocuğumuz, yüzlerce gönüllümüz, Belediyemiz, Kaymakamlık makamımız bilcümle Bütün Bodrum olarak yurttaşlık bağı ile akraba olmuş kocaman bir aileyiz. Bodrum her konuda olduğu gibi bu konuda da Türkiyemize en iyi örneği sunmak sorumluluğu ile hareket etmektedir. Yöneticilerimiz ve personelimiz bu bilinç ile hizmet vermektedirler” dedi.

Hayırsever Rıza Özşeker ve Bilgin Özşeker’e Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı öğrencilerinin yaptıkları bir seramik plaket hediye edildi.

Öte yandan Özşeker ailesinin, Sağlık Vakfı Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyeleri binasının temel atma töreninde de yüklü miktarda bağış yaptığı bildirildi.