Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-29" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-29 13:10:26' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-29 13:10:26' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=392checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-29" and view_hour=13 and campaign_id=392update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1658468

32 Yıllık Kariyerini Noktaladı

32 yıldır içerisinde olduğu hentbolde oyunculuk kariyerini sonlandıran Yeliz Yılmaz, kariyerine bundan sonra Yalıkavakspor’da yardımcı antrenör olarak devam edecek.

32 Yıllık Kariyerini Noktaladı

Hentbol liglerinde ve hentbol milli takımında en çok forma giyen birkaç isimden biri olan 41 yaşındaki Yeliz Yılmaz, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile oynanan ligin son maçıyla 1996 yılında başladığı hentbol kariyerine son noktayı koydu. Yalıkavakspor yönetimi tarafından Yeliz Yılmaz’a teşekkür plaketi verildi. 

Ay yıldızlı formayla 400’den fazla maça çıkan Yılmaz, kariyerine Yalıkavakspor’da yardımcı antrenör olarak devam edeceğini dile getirdi. 

Duygu ve düşüncelerini anlatan Yeliz Yılmaz, güzel bir hentbol yaşamı olduğunu dile getirerek şöyle dedi:

“Bu aralar biraz değişik duygular içerindeyim. Bir taraftan çok mutluyum çünkü güzel bir kariyer oldu benim için. Güzel bir bitiriş oldu. Diğer taraftan bir boşluk hissiyatı. Uzun yıllar her gün antrenman yap, her hafta sonu maça çık, şimdi nasıl geçecek zaman diye biraz boşluk hissiyatı var. Ama keyifliyim çünkü benim adıma güzel geçtiğini düşünüyorum yılların ve son bitirişimin, o anlamda güzel, keyifliyim. Ben 12 yaşımda hentbola başladım. Orta 1’nci sınıftayken başladım. Beden eğitimi öğretmenimin ortaokulda hentbol seçmeleri yapması sonucu takıma dahil oldum. 1996-97 sezonunda Yenikaramürsel’e transfer oldum. İlk birinci lig, şampiyonlar ligi, Avrupa kupası tecrübelerimi o takımla deneyimledim. Ondan önce yine Modaspor’da A takım seviyesinde maçlara çıkıyorduk ama pek böyle liglerde hedefi olan bir takım değildi. İlk profesyonel anlamda para kazanmaya başlamam 96-97 sezonu oldu.”

32 yıl hiç bırakmadan aktif şekilde hentbol oynadığını dile getiren Yılmaz, 400’ün üzerinde milli maça çıktığını ifade ederek şöyle dedi:

“7 tane takımda oynadım. Bunun büyük çoğunluğu Üsküdar Belediyesi, İstanbul’da geçti. Onun dışında Ankara’da, Kastamonu’da oynadım. Yurtdışında Romanya’da oynadım. En son da burada Yalıkavak’ta hentbola devam ettim ve noktaladım. Milli takımda oynamak her zaman gurur verici olmuştur ve küçük yaşta milli takıma giden hentbolculardandım. 1996 ya da 97 yılında A milli takıma seçilmiştim ve o günden bugüne kadar yani 2017’ye kadar daha doğrusu hiç kadro dışı bile kalmadan milli takım formasını giymek bana nasip oldu. Çok onur verici ve gurur verici bir şey. Milli takımda da başarılarımız oldu. Bunları da böyle hep güzel anılar olarak hatırlıyorum.  Tam olarak inanın bilemiyorum ama 400’ün üzerinde diye düşünüyorum.”

Kariyerine yardımcı antrenör olarak devam edeceğini dile getiren Yeliz Yılmaz, sözlerini şöyle noktaladı:

“Önümüzdeki sene Yalıkavakspor Kulübü’nde yardımcı antrenör olarak devam edeceğim. Burada Yalıkavak’ta 3 yıldır çok güzel günlerimiz geçti. Çok güzel maçlar yaptık ve başarılı bir takımdık. Bu sefer antrenör olarak Yalıkavakspor Kulübü’nün başarılarına katkı olmaya çalışacağım.”

Muhabir: Hamdi Yörür