34. Duruşma Yapıldı, Yine Ertelendi!

Manken Aslı Baş’ın 2010 yılında iş adamı Ahmet Bayer’ın Bodrum’daki villasında ölü bulunması ile ilgili Muğla 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya bugün devam edildi

34. Duruşma Yapıldı, Yine Ertelendi!

Manken Aslı Baş’ın 2010 yılında iş adamı Ahmet Bayer’ın Bodrum’daki villasında ölü bulunması ile ilgili Muğla 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya bugün devam edildi. İki gün sürmesi ve karar açıklanması beklenen dava, Ahmet Bayer’in avukatı Uğur Poyraz’ın Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesinde Ahmet Bayer ve İhsan Kalkavan’ın da adı geçen ‘FETÖ’ davası dosyasındaki iddiaları inceleme talebi üzerine 2020 yılına ertelendi.

Bodrum’da 9 yıl önce, turizmci Ahmet Bayer'in villasının terasından düşüp yaşamını yitiren manken Aslı Baş'ın ölümü ile ilgili açılan davaya Muğla 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

2003 yılında 'Miss Model Of The World' (Mankenler Kraliçesi) yarışması birincisi olan Aslı Baş, 21 Temmuz 2010 tarihinde saat 02.30 sıralarında, turizmci Ahmet Bayer'in Yalıkavak'taki Clup Flipper Tatil Köyü içindeki villasının, 6,5 metre yüksekliğindeki terasından düşerek yaşamını yitirmişti.

Olayla ilgili soruşturmanın ardından turizmci Ahmet Bayer (63) ve oğulları Hakan Bayer (33) ile Volkan Bayer (31) hakkında 'kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis, yanlarında çalışan Murat Umirov (42) hakkında ise 'delilleri karartmak ve ortadan kaldırmak' suçundan 7,5 yıl hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Bugün görülen 34'üncü duruşmaya tutuksuz yargılanan sanıklar Ahmet Bayer, oğulları Volkan Bayer ve Hakan Bayer, Murat Umirov, Aslı Baş'ın babası Mehmet Yavuz Baş ve iki tarafın avukatları katıldı.

Duruşmada Ahmet Bayer’in avukatı Uğur Poyraz müvekkiline ait Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesinde açılan ‘FETÖ’ soruşturması kapsamındaki dosya içeriği hakkında yeterli inceleme şansı bulamadığını belirterek, duruşmanın ileri bir tarihe ertelenmesini istedi. Mahkeme Başkanı Niyazi Akbaş, duruşmayı 14 Ocak 2020 tarihine erteledi.

“FETÖ’YE PARASAL YARDIM YAPIYOR”

Duruşma sonrası gazetecilere açıklama yapan Aslı Baş’ın babası Mehmet Yavuz Baş, “Biz artık bıktık usandık. Adaleti yanıltmaya, adaleti şaşırtmaya çalışan, FETÖ’ye parasal yardım yapıyor, FETÖ silahlı terör örgütüne. Hala kendilerini kurtarmanın yolunu arıyor. Tutuklanması gerekenler tutuklanmıyor. Biz bittik” dedi.

Aslı Baş’ın avukatlarından Fahri Safa Küpçü ise, “Karşı taraf süre istedi. Bu sebeple hakim süreyi kabul etti. Süre istemelerindeki sebep, Ahmet Bayer ile ilgili olarak Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde FETÖ’ye yardım davası açılmış olması. Karşı taraf bu dosyayı incelemediğini söyledi. Biz çalışmalarımızı bitirdik. Artık adaletin tecelli etmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.