3X3'te Muğla'yı Temsil Edecekler

Okullar arası turnuvada Muğla şampiyonu olan Özel Bodrum Final Akademi Anadolu Lisesi basketbol takımı, Burdur'da düzenlenecek 3×3 A Genç bölge şampiyonasında Muğla'yı temsil edecek.

3X3'te Muğla'yı Temsil Edecekler

Türkiye’de 2013 yılında Türkiye Basketbol Federasyonu öncülüğünde hayata geçirilen 3x3 Türkiye şampiyonalarına her yıl binlerce basketbolsever katılıyor. Heyecan verici, dinamik ve yenilikçi 3x3 Basketbol, dünyanın her yerinde oynanan farklı formatlardaki sokak basketbolundan esinlenerek geliştirilmiş. Maçlarda üç kişilik iki takım standart bir yarı saha içerisinde karşılaşıyor. 3 asil 1 yedek oyuncudan oluşan takımlar yarı sahada (tek potada) 10 dakikalık maçlar oynuyorlar.

Özel Bodrum Final Akademi Anadolu Lisesi basketbol takımı, Muğla okul sporları kapsamında düzenlenen 3×3 A genç basketbol turnuvasını şampiyon olarak tamamladı. Beden eğitimi öğretmeni Alper Tuncer'in koçluğunu yaptığı takım, Tuna Çınar, Batuhan Baylar, Mehmet Karasu, Doruk Kabaklıoğlu ve Mercan Arslankara'dan oluyor.

9/10/11 mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan bölge şampiyonasında Muğlayı temsil edecek Bodrum ekibi Burdur'a gitti.