SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-02-01" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-02-01 15:56:37' and `ac`.`end_time` >= '2023-02-01 15:56:37' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=500checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-02-01" and view_hour=15 and campaign_id=500update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1661042

4 BİN YILLIK TARİHİ KENT ZİYARETE AÇILDI

Bodrum'un Gümüşlük beldesindeki 4 bin yıllık tarihi "Myndos Asar Adası" 30 Ağustos...

4 BİN YILLIK TARİHİ KENT ZİYARETE AÇILDI
Bodrum'un Gümüşlük beldesindeki 4 bin yıllık tarihi "Myndos Asar Adası" 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Bodrum'daki tatilcilerin ziyaretine açıldı.

Öğle saatlerinden itibaren ziyarete açılan tarihi kente, Bodrum'da tatilini geçiren yerli ve yabancı yüzlerce turist yoğun ilgi gösterdi. Tarihi kenti ziyaret eden tatilciler bol bol fotoğraf çekti. 

Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire, daha önce Ramazan Bayramında 3 gün boyunca tarihi kendi ziyarete açtıklarını kaydetti. 3 günde yaklaşık 5 bin kişinin Asar Adasını ziyaret ettiğini anlatan Tire, 30 Ağustos Zafer Bayramında da adayı ziyarete açmaya karar verdiklerini ve tatilcilerin yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını bildirdi.Tire, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Gümüşlük'te belediye başkanı olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Mustafa Şahin hocamız burada 3 yıldır kazılarımızı gerçekleştiriyor. Burada beklenmedik birçok eser ortaya çıktı, buna hocamızda çok şaşırdı. Burada su sarnıçları, mezarlar ve yerleşim yerleri, kilisede yaşayanların yerleri ortaya çıktı. Umuyorum ki buradaki kazılar tamamen tamamlandığında, burası turizme açıldığında, ören yeri haline getirildiğinde burası ziyaretçi akınına uğrayacak. Burası Gümüşlük adına ciddi bir gelir kaynağı, turizm adına ciddi bir gelir kaynağı olacak. Kültür Turizmine de çok büyük katkılar sağlayacağı kanaatindeyim. Buranın 2 bin 500 ve 4 bin yıllık bir tarihi var" dedi.

Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü ve Myndos Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şahin ise, insanların çok büyük ilgisiyle karşılaştıklarını ifade ederek şunları söyledi:

"İnsanların çok yoğun olduğunu görüyorsunuz. Demek ki çok büyük bir merak var. İnsanımız kültür turizmine aç yarımada da. Umarım burada sürdürülen bu kazılar bu açlığı en iyi şekilde dindirecektir. Gerçekten Bodrum çok güzel,nezih bir yer ancak Bodrum'daki sualtı arkeoloji müzesi dışında çok fazla ziyaret edilebilecek yer yoktu. Bu açığı en kısa zamanda doldurmaya hazırlanıyoruz" dedi.

New-York'dan Bodrum'a tatile geldiklerini anlatan Mualla Atahan adlı tatilci ise "30 Ağustos nedeniyle açıldığını duyduk ve koşa koşa geldik. Burayı gezdiğim için çok mutluyum. Bodrum'u ve Gümüşlük'ü çok seviyoruz. Bu kazıların başarıyla tamamlanacağına eminim" dedi.

Bazı vatandaşlar ise uzun zamandan bu yana kazı çalışmaları devam eden bölgeyi gezmekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade ettiler.