4 Şüpheli Adliyeye Sevk Edildi!

Bodrum’da bir kişiyi ormanlık alana götürüp dövdükten sonra çektikleri görüntüleri sosyal medyada paylaşan, suç örgütü üyesi oldukları iddia edilen 4 şüpheli, adliyeye sevk edildi.

4 Şüpheli Adliyeye Sevk Edildi!

İddiaya göre Y.T, H.B.T., Ö.E. ve O.D. isimli 4 şahıs, R.E. adlı bir genci emniyete bilgi verdiği gerekçesiyle ormanlık alana götürüp döverken görüntü çekti. Görüntülerde R.E.’yi döven şahısların, genci uyuşturucu sattığı gerekçesiyle dövdülerini ifade ederlerken, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile kurumlarına da hakaret ettikleri dikkat çekti. 

Bodrum Narkotik Suçlarla Mücadele ve KOM Grup Amirliği ekipleri, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturmada uyuşturucu madde kullanmak suçundan sabıka kaydı olduğu öğrenilen şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. 

Ekipler, "Kasten öldürme, yağma, hırsızlık, tehdit ve uyuşturucu madde ticareti yapma" suçlarından aranan firari şüpheli Ö.E'nün de aralarında bulunduğu Y.T, H.B.T. ve O.D.'yi gözaltına aldı. Operasyonda zanlılara ait 2 gram bonzai, 1 gram metamfetamin, çok sayıda uyuşturucu hap, 2 gram kenevir tohumu ve 5 uyuşturucu içme aparatı da ele geçirildi.

'Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgüte üye olmak’, ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni alenen aşağılamak’, ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘Kasten yaralama’ ve ‘Hakaret’ suçlarından haklarında işlem başlatılan şüpheliler, 4 günlük gözaltı sürelerinin ardından adliyeye sevk edildi.