4 Şüpheli de Tutuklandı!..

Bodrum’da bir kişiyi ormanlık alana götürüp dövdükten sonra çektikleri görüntüleri sosyal medyada paylaşan ve suç örgütü üyesi oldukları iddia edilen 4 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

4 Şüpheli de Tutuklandı!..

İddiaya göre Y.T, H.B.T., Ö.E. ve O.D. isimli 4 şahıs, R.E. adlı bir genci emniyete bilgi verdiği gerekçesiyle ormanlık alana götürüp döverken görüntü çekip, bu görüntülerin yayınlanması üzerine Bodrum Narkotik Suçlarla Mücadele ve KOM Grup Amirliği ekiplerince gözaltına alındı.

Görüntülerde R.E.’yi döven şahısların, genci uyuşturucu sattığı gerekçesiyle dövdülerini ifade ederlerken, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile kurumlarına da hakaret ettikleri dikkat çekti. 

Ekipler, "Kasten öldürme, yağma, hırsızlık, tehdit ve uyuşturucu madde ticareti yapma" suçlarından aranan firari şüpheli Ö.E'nün de aralarında bulunduğu Y.T, H.B.T. ve O.D.'yi gözaltına aldı. Operasyonda zanlılara ait 2 gram bonzai, 1 gram metamfetamin, çok sayıda uyuşturucu hap, 2 gram kenevir tohumu ve 5 uyuşturucu içme aparatı da ele geçirildi.

'Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgüte üye olmak’, ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni alenen aşağılamak’, ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘Kasten yaralama’ ve ‘Hakaret’ suçlarından haklarında işlem başlatılan şüpheliler, 4 günlük gözaltı sürelerinin ardından adliyeye sevk edildi. 

Gece saatlerinde biten mahkeme sonunda 4 şahıs da tutuklanarak cezaevine gönderildi.