400 İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ BODRUM’DA BULUŞTU

Türkiye genelindeki 38 Türk Eğitim Derneği (TED) Okulu’ndan yaklaşık 400 İngilizce...

400 İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ BODRUM’DA BULUŞTU
Türkiye genelindeki 38 Türk Eğitim Derneği (TED) Okulu’ndan yaklaşık 400 İngilizce öğretmeni IX. TED ELT Konferansı için TED Bodrum Koleji’nde buluştu.

Türk Eğitim Derneği, yabancı dil eğitimi alanında dünyadaki son gelişmeleri takip etmek ve TED Okulları öğretmenlerinin sınıf içi uygulamalarını meslektaşlarıyla paylaşmalarını sağlamak amacıyla her sene yabancı diller konferansları düzenliyor. Bu konferansların 9’uncusu 8-9 Nisan tarihleri arasında Bodrum’da gerçekleştirildi.

Teması “Öğrenenlerin Sesini Dinlemek” olarak belirlenen ve 400 öğretmeninin katıldığı konferansta, öğrenci ve öğretmenin bakış açısından İngilizce öğrenirken ne çeşit çalışmalar yapmaktan yarar sağlandığı ve hoşlanıldığı ele alındı.

Konferans hakkında Kent Haber’in sorularını yanıtlayan TED Bodrum Koleji Genel Koordinatörü Fırat Asyalı, konferansın oldukça verimli geçtiğini anlatarak şunları dile getirdi:

“Türkiye genelindeki 38 TED okulundan yaklaşık 400 İngilizce öğretmeni Cuma akşamı Bodrum’da buluştu. Cuma akşamından bugüne kadar okulumuzun ev sahipliğinde İngilizce öğretimindeki yeni yöntemler, teknikler ve beklentiler okulumuzda tartışıldı. Yurtdışından 3 tane önemli konuşmacı vardı. TED okullarının öğretmenleri dışında İstanbul, Ankara ve çeşitli bölge okullarından konferansa katılan misafirlerimiz de oldu. Gerçekten çok değerli, çok önemli paylaşımlarda bulundular. Bu bizim okulumuzun İngilizce eğitimine de tüm Türk Eğitim Derneği’nin İngilizce eğitimine de pozitif yansıyacak” dedi.

TED Bodrum Koleji Yabancı Diller Bölüm Başkanı Manjit Breyal da “Okulumuzun böylesine önemli konferanslara ev sahipliği yapması çok önemli. Türkiye’nin pek çok yerinden İngilizce öğretmenleri burada buluştu, deneyimlerini ve bilgilerini paylaştılar. Böyle bir organizasyonun bir parçası olmaktan dolayı oldukça mutluyuz” diye konuştu.

İstanbul TED Rönesans Koleji’nde Bodrum’a konferans vermek için gelen Ellie Umur ise “Ben 10 yıldır Türkiye’de yaşıyorum. Bugün burada tüm beyinle öğrenme tekniği ve bunu Türk eğitim sistemine nasıl uyguladığımdan bahsedeceğim” dedi.

2 gün boyunca ana konuşmacıların yanı sıra, paralel oturumlarda TED eğitmenleri ve Türkiye'nin seçkin özel okullarından yaklaşık 40 İngilizce öğretmeni çeşitli başlıklar altında sunum yaptılar.